Scenarzysta mówi o Piratach

Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)

Terry Rosso, czyli scenarzysta filmu Piraci z Karaibów 4 w jednym z wywiadów zdradził nieco więcej szczegółów dotyczących samej produkcji jak i tego, co będzie łączyło ten obraz z książką autorstwa Tima Powersa pt. On Stranger Tides. Według planów studia Disney, film pojawi się w kinach latem 2011 roku.

Według Terry’ego Rosso studio już od jakiegoś czasu planowało nakręcenie kolejnej cześci słynnej trylogii. Mieli jedynie problem z doborem odpowiedniej historii, która nie tylko pasowałaby do poprzednich filmów, ale także nie zepsułaby całej serii. I właśnie wtedy wpadli na pomysł, iż można byłoby wykorzystać powieść napisaną przez Tima Powersa. Jego On Stranger Tides to historia młodego mężczyzny, który wyrusza na poszukiwanie źródła wiecznej młodości.

Autor książki Tim Powers zdradził również, iż studio Walta Disney’a już dwa lata temu kupiła prawa do ekranizacji jego powieści. Jednak początkowo planowano nakręcić wierną adaptację książki. Pod wpływem "burzy mózgów" postanowiono wykorzystać potencjał powieści z popularnymi bohaterami. I tak powstał scenariusz do Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides.

Według wstępnego harmonogramu pracę na planie mają ruszyć wiosną przyszłego roku. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto będzie reżyserem ani kto wystąpi w filmie. Premiera zaplanowana jest na lato 2011 roku.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux