Emmerich o Dniu Niepodległości 2 1

W Hollywood panuje moda, że jak coś odnosi sukces, jest sequel. Dzień Niepodległości, jeden z największych hitów Rolanda Emmericha zarobił na całym świecie 817.4 miliona dolarów – czemu nie było kontynuacji?

Dzień Niepodległości

Emmerich wyjawił, że razem z Devlinem wciąż mają zrobić ten sequel, mają na niego dobry pomysł, uderzyli z tym pomysłem do studia Fox, które do końca nie wiedziało co dalej. Od tamtego czasu negocjują bez końca ze sobą i z Willem Smithem.

Studio zaproponowało, by zrobić to bez niego, lecz Emmerich i spółka nie zgadzają się, według nich Smith jest istotny dla projekt.

Podsumowując, to czy będzie Dzień Niepodległości 2 zależy od wyniku negocjacji z Willem Smithem. Zobaczymy co się stanie, a Wy chcecie sequela tego hitu?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
regoat 2009-10-20

Ten film byl wielkim hitem i moim zdaniem powinni nakrecic sequel juz dawno, a to czy 1 czesc zamyka temato to napewno nie zalezy od paru typków w jakiejsc zapyziałej Polsce gdzie nawet pozadnego filmu nie potrafia nakręcic

MJ_MARTINO 2009-10-16

Oj pamiętam jakie wrażenie zrobił na mnie ten film w kinie ….. długo długo emocje nie mogły opaść.
Nie przekreślajmy od razu tego ;) Być może obca raca zwyczajnie może powrócić na ziemie itp. Z chęcią obejrzałbym to na BR jeszcze raz ;D

Maciej Przybyszewski 2009-10-15

Pierwsza część wg mnie zamykała temat. Może teraz bohaterowie polecą pacyfikować obcych w kosmosie? Will Smith jak najbardziej tak, ale wydaje mi się, że sukces ’jedynki" będzie trudno osiągnąć, o ile film w ogóle powstanie.

Quagmire 2009-10-14

Dla mnie to po prostu kampania marketingowa 2012, żaden sequel nie powstanie, a cała sprawa szybko ucichnie. Zresztą to film w którym nie ma czego kontynuować

Piotr Biernacki 2009-10-14

Emmerich robi niezwykle widowiskowe filmy. Raz gorsze, a raz lepsze. Co by nie nakręcił, to z przyjemnością obejrzę. Ciężko będzie powtórzyć sukces "Dnia niepodległości" bez Willa Smitha, bo z tego hitu większość widzów tylko go zapamiętała. Ale bardzo prawdopodbne, że ten sequel podzieliłby los "Bad Boys 2".

Proszę czekać…