"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Shane Black o pierwowzorze Indiany Jonesa 0

Shane Black (Kiss Kiss Bang Bang) podjął się zadania napisania scenariusza do filmu opartego na serii książek przygodowych, popularnych w latach 30 i 40 XX wieku. Chodzi o Doca Savage’a, który jest uważany za pierwowzór słynnego Indiany Jonesa.

Bohater Doc Savage

Producentami obrazu mają zostać Alex Kurtzman i Roberto Orci, którzy z roli scenarzystów (Star Trek) wkraczają w świat producentów. Według pierwszych informacji akcja filmu ma dziać się w początkach ubiegłego stulecia. Oznaczać to może, iż Black postanowi być wierny książką.

Doc Savage to bohater serii książek przygodowych a także w późniejszym okresie także audycji radiowych, które popularne były w latach 30 i 40 ubiegłego wieku. Naprawdę nazywa się Clark Savage Jr. i jest lekarzem chirurgiem, naukowcem, łowcą przygód, odkrywcą, wynalazcą a także badaczem i muzykiem. Jego biuro znajduje się na 86 piętrze Nowojorskiego wieżowca. Przyjmuje sprawy uznawane przez innych za beznadziejne. W powieści zawsze ta postać wyglądała tak samo: brązowa skóra, niebieskie oczy i powalające spojrzenie. Na dodatek stale odpięta koszula, która pokazuje seksowny tors. Bohater, którego każda kobieta chciałaby poznać.

Okładka książki o Docu SavageOkładka książki o Docu Savage

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…