widoczny tu i tam. hasam.

Zmiana daty polskiej premiery dwóch filmów! 0

Dystrybutor obu doskonale zapowiadających się filmów – „Światła o zmierzchu” i „Droga do Guantanamo”, Kino Świat przełożył termin premier obu tych filmów.

Światła o zmierzchu? zawitają do naszych kin 17 listopada. Najnowszy film uznanego na świecie fińskiego reżysera prezentowany w konkursie MFF w Cannes (2006). Lights in The Dusk zamyka trylogię, na którą złożyły się filmy Dryfujące obłoki i Człowiek bez przeszłości. Pierwszy z nich opowiadał o problemie bezrobocia, drugi o bezdomności; tematem trzeciego jest samotność.

Podobnie jak Mały Włóczęga Chaplina, bohater filmu, niejaki Koistinen, usiłuje przebić bezduszną, anonimową skorupę otaczającego go świata, który jak gdyby sprzysiągł się, aby zmiażdżyć jego nieśmiałe nadzieje na lepsze życie.

Droga do Guantanamo? pojawi się na ekranach naszych kin 24 listpada. Film, o którym się mówi, że powinien obejrzeć go każdy amerykański wyborca opowiada historię czterech kolegów, muzułmanów żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela do Pakistanu. W trakcie podróży dowiadują się o ataku na World Trade Center.

Tuż przed weselem zostają aresztowani przez okupacyjne, amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo. Pada niejasne podejrzenie, że są członkami Al Kaidy.

Tylko z tego powodu chłopcy przez trzy lata będą więzieni w nieludzkich warunkach, torturowani iponiżani w imię walki ze światowym terroryzmem.

Informacja przesłana przez dystrybutora filmu – KinoŚwiat.

Kadr z filmu Droga do Guantanamo 2006Kadr z filmu Droga do Guantanamo 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

"Droga do Guantanamo" – może warto pójść do kina, na imdb.com ma ocene aż 7.6.

Proszę czekać…