Już dziś rusza Sputnik nad Polską 0

Ten niezwykle barwny, wypełniony niezapomnianymi, wpadającymi w ucho piosenkami film, z pewnością dostarczy każdemu widzowi ładunek pozytywnej energii i optymizmu.

Sputnik

Dyrektor Festiwalu Małgorzata Szlagowska – Skulska poinformowała, że list powitalny na otwarcie Festiwalu „Sputnik” oraz kilka słów do katalogu festiwalowego napisał sam Premier Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin.

Po raz pierwszy w historii „Sputnika” partnerem Festiwalu został Otwarty Festiwal Filmów Rosyjskich „Kinotawr”, który odbywa się w Soczi. W ramach Festiwalu „Sputnik” odbędzie się pokaz filmów najbardziej docenionych w 20-letniej historii „Kinotawra”.

W Warszawie pokazy filmów odbędą w kinach Kinoteka i Kultura. „Sputnik” odwiedzi też 26 miast w całej Polsce. W programie znalazło się ponad 150 filmów, a wśród nich 13 filmów konkursowych, sekcja filmów krótkometrażowych, retrospektywy Wasilija Szukszyna, Andrieja Tarkowskiego, Karena Szachnazarowa; pokazy kronik z Moskwy
i Warszawy; wyjątkowe arcydzieła poświęcone II wojnie światowej.

Podczas 10 dni festiwalowych widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi z Rosji (w tym roku Sputnik odwiedzi aż 90 gości!), wśród których znajdą się m.in. Arsienij Tarkowski, syn – Andrieja Tarkowskiego, wybitna aktorka i żona nieżyjącego już reżysera Wasilija Szukszyna – Lidia Fiedosjejewa-Szukszyna, reżyser Karen Szachnazarow, Nikołaj Wałujew – bokser wagi ciężkiej i odtwórca głównej roli w filmie „Kamienny łeb”. Będą też imprezy towarzyszące – wyjątkowy koncert szamana Gendosa
z Tuwy (Syberia), który 14 listopada w kinie Kinoteka oczaruje publiczność tuwińskim śpiewem khoomei i grą na oryginalnych ludowych instrumentach.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…