http://vimeo.com/mironkundzicz

BAREJAdy dzień pierwszy 0

Dzisiaj miało miejsce oficjalne otwarcie Festiwalu Filmów Komediowych i Niezależnych BAREJAda 2006. Festiwal potrwa do 24 września (niedziela).

Dzisiaj zostały zaprezentowane pierwsze filmy konkursowe:

Henryk Lehnert / forum.man.plHenryk Lehnert / forum.man.pl

Kochajmy się reż. Karol Wasilka – Historia Henia i jego zaborczej dziewczyny, która karze mu odzyskać dług.

Telefon zaufania reż. Marcin Kabaj – Chłopak chce popełnić samobójstwo. Dzwoni więc na telefon zaufania z prośbą o pomoc.

Stan umysłu reż. Paweł Hejbudzki – Historia leciwego małżeństwa. On nie chce się pogodzić ze starością, ona stara się mu w tym pomóc.

Gamoń reż. Krzysztof Ryczek – Bezrobobotny polonista zaraz po studiach, zaczyna dawać korepetycje córce koleżanki swojej mamy. Wynikają z tego zabawne sytuacje.

Wjazd pociągu na stację reż. Piotr Matwiejczyk – Zaloty młodej pary na peronie kolejowym.

Bilet reż. Irex Janion, Rafał Pasko – Pasażer stara się przekonać konduktora, że nie potrzebuje biletu na pociąg.

Nowa gwintówka reż. Piotr Struczyk – Przygody dwójki fanów wiatrówki, bezdomnego i policjanta.

Fortuna czyha w lesie reż. Ryszard Maciej Nyczka – Główny bohater, pan Zenon znajduje w lesie portfel pełen pieniędzy. Postanawia go jednak odnieść na policję.

Wszystkie z tych filmów, jak i filmy w kolejnych dniach powalczą o nagrody w kategoriach:

- Grand Prix

- nagroda za najlepszy fabularny film komediowy – studencki

- nagroda za najlepszy dokumentalny film komediowy – studencki

- nagroda za najlepszy fabularny film komediowy – niezależny

- nagroda za najlepszy dokumentalny film komediowy – niezależny

- wyróżnienia

W skład jury, które będzie przyznawać owe nagrody wchodzą: Hanna Kotkowska-Bareja, Jarosław Gromadzki, Aleksandra Kaźmierczuk, Witold Kon i Daniel Antosik.

Poza tym publiczność przyznaje Misia publiczności. Na koniec zostaje jeszcze Miś Specjalny, który w tym roku pójdzie w ręce Cezarego i Weroniki Pazurów, za promowanie, poprzez swoją firmę producencką Sting Communication, polskich filmów niezależnych, oraz, pośmiertnie, dla Henryka Lehnerta, wybitnego twórcy filmów krótkometrażowych, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, za największą liczbę zrealizowanych filmów na świecie.

Dla mnie filmem dzisiejszego dnia był bez wątpienia Gamoń. Sam film był zabawny, dobrze zagrany i zrealizowany i na pewno wyrasta na faworyta tegorocznej BAREJAdy. Odtwórca głównej roli, który zawitał na festiwal, okazał się bardzo miłym człowiekiem. Na pewno warto zobaczyć ten film.

Poza konkursem pokazano jeszcze film Rendez vous Henryka Lehnerta, oraz dwa krótkie filmiki kabaretu Słuchajcie. Pierwszy dzień festiwalu zakończył pokaz filmu Brunet wieczorową porą mistrza Barei.

Frekwencja jak zwykle dopisała. Jutro dalszy ciąg relacji. Pozdrawiam.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…