http://www.shortoftheweek.com/

Dziś startuje festiwal Etiuda & Anima 0

16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowowego „Etiuda & Anima” portwa od dzisiaj do 4 grudnia.

PLAKAT ETIUDA&ANIMA 2009

Festiwal organizowany w Krakowie od 1994 roku, jest najstarszą w Polsce imprezą filmową konfrontującą osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej, zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.

Centralnym, corocznym punktem imprezy są więc dwa tytułowe konkursy, w ramach których przyznaje się: w rywalizacji studenckiej obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne – Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury oraz Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej festiwalu, zaś w rywalizacji twórców animacji – Złote, Srebrne i Brązowe Jabberwocky i dodatkowo Specjalnego Złotego Jabberwocky dla najlepszej animowanej, studenckiej etiudy festiwalu.
Rokrocznie wręczana jest też nagroda Specjalnego Złotego Dinozaura dla wybitnego pedagoga i zarazem odnoszącego artystyczne sukcesy, czynnego twórcę.

Od początku istnienia festiwalu główne punkty imprezy otoczone są bogatym programem zdarzeń towarzyszących. Stanowią one okazję do spotkań ze światowej klasy artystami animacji i z najciekawszymi zjawiskami z tej dziedziny twórczości. W ramach imprez pozakonkursowych widzowie mogą przypomnieć sobie ciekawe zjawiska filmowe z przeszłości kina, zwłaszcza animacji i dokumentu, a także zapoznać się z nie docierającymi do kin współczesnymi filmami krótkimi i długometrażowymi filmami animowanymi.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Etiuda & Anima” to od lat jedna z najambitniejszych imprez filmowych w Polsce, miejsce, gdzie rodzą się pomysły, z których korzystają organizatorzy innych festiwali filmowych w całym kraju. W 2008 roku podczas 15. jubileuszowej edycji MFF "Etiuda&Anima" odbyło się oficjalne zakończenie obchodów 60- lecia polskiej animacji.

Szczegółowe informacje na temat programu festiwalu na stronie oficjalnej imprezy:
http://etiudaandanima.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…