"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Świat kocha Księżyc w nowiu 0

Liderem Światowego Box Office został podobnie jak przed tygodniem obraz Chrisa Weitza pt. Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu. Obraz w ciągu weekendu zdołał zarobić 40,7 mln $. Dotychczas zaś wpływy z rynku zewnętrznego (poza USA) wynoszą już 314,5 mln $. To prawdziwy sukces tej produkcji.

Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu (2009)

Na pozycji drugiej znalazł się katastroficzny obraz Rolanda Emmericha pt. 2012. W weekend obraz zgromadził 35 mln $, a jego łączne wpływy to 517,5 mln $. Dzięki takiemu wynikowi producenci zupełnie inaczej patrzą na stosunkowo niezbyt duży zysk w Stanach Zjednoczonych.

Pozycję trzecią zajmuje Opowieść wigilijna, która w weekend zdołała zarobić 16,9 mln $. Obraz Roberta Zemeckisa dotychczas osiągnął przychód w wysokości 118,2 mln $.

Na miejscu czwartym niespodziewanie znalazła się niemiecka komedia pt. Zweiohrkuken, której debiut w Europie przyniósł wpływy w wysokości 9,1 mln $. W filmie tym główną rolę gra Til Schweiger.

Pierwszą piątkę zamyka z kolei animacja Pixara pt. Odlot. Produkcja ta dopiero zadebiutowała w Japonii i dzięki tamtejszym wpływom udało się jej zarobić przez weekend przyzwoite 8 mln $. Animacja jak dotychczas zarobiła 390 mln $.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…