widoczny tu i tam. hasam.

Film o papieżu zrobił ogromne wrażenie 0

Włoski film dokumentalny poświęcony naszemu rodakowi – Karolowi Wojtyle zrobił ogromne wrażenie na widzach. Film został wyemitowany w środę na międzynarodowym festiwalu Prix Italia odbywającym się w Wenecji. Dwu częściowa historia w reżyserii Luigiego Bizzarriego przedstawia nieznane dotąd publice materiały nagrane w czasie podróży biskupa Wojtyły do USA i wiele innych nieznanych i ciekawych nagrań. Niedługo być może ujrzymy go w Polsce.

Oprócz wyżej wymienionej podróży w filmie znajdują się nagrania z II Soboru Watykańskiego gdzie jak wiadomo wygłosił słynną mowę o reformie liturgicznej, a także trzy nigdzie nieemitowane wywiady.

Najbardziej wzruszającą sceną okazał się przylot kardynała Wojtyły na pogrzeb Jana Pawła I i konklawe w październiku 1978 roku. W premierze wzięli udział m.in. współpracownik polskiego papieża – kardynał Achille Silvestrini i postulator procesu beatyfikacyjnego Sławomir Oder. Ten pierwszy po pokazie powiedział:

Są dzieje męczeństwa Polski oraz siły jej odwagi. Jest też ten wielki uśmiech papieża. To niesłychane móc teraz zobaczyć, że on całe swoje życie miał na twarzy ten uśmiech. Wielką wartością tegoż filmu jest nakreślona w tle historia ubiegłego wieku.

Dla szerszej publiczności film zostanie pokazany w telewizji RAI pod koniec listopada. A w Polsce? Pewnie na DVD lub w kinie…

Jan Paweł II /alleluja.plJan Paweł II /alleluja.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…