"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Los Polańskiego dalej nieznany 1

W dniu wczorajszym przed kalifornijskim sądem apelacyjnym w Los Angeles odbyło się przesłuchanie prokuratorów i adwokatów w sprawie Romana Polańskiego. Cała sprawa dotyczyła odwołania się prawników reżysera od decyzji sądu z maja, który nie zgodził się na zaniechanie poszukiwań Polańskiego.

Jak informuje agencja Associated Press sąd apelacyjny nie podjął jeszcze decyzji czy poprzeć decyzję sądu lokalnego, czy może się z nią nie zgodzić. Główny adwokat reżysera – Chad Hummel uważa, iż w interesie społecznym jest zaprzestać nagonki na reżysera. Tym bardziej, iż od sprawy minęło 30 lat a osoba pokrzywdzona nie wyraża chęci ukarania sprawcę całego wydarzenia. Sędziowie mają wkrótce przysłać obu stronom swoją decyzję.

Przypomnijmy, iż cała sprawa ma związek ze złożeniem na początku tego roku przez Amerykańskich adwokatów Polańskiego sprawy w sądzie w Los Angeles o zaniechaniu poszukiwania reżysera. W maju jednak sędzia uznał, iż nie może rozpatrywać całej sprawy ze względu na brak możliwości przesłuchania Romana Polańskiego. Dodatkowo argumentował, iż tylko sam reżyser osobiście może złożyć wniosek o uniewinnienie.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Metreszen

A to jest bardzo w moim interesie ;) Pedofil powinien siedzieć w więzieniu :)

Proszę czekać…