"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Film Polańskiego ma dystrybutora 0

Najnowszy obraz Romana Polańskiego pt. Ghost Writer wreszcie zdobył amerykańskiego dystrybutora. Zostało nim Summit Entertainment, które ma prawa do dystrybucji tego filmu na terenie Ameryki Północnej. Przypomnijmy, iż właśnie nad tym filmem reżyser aktualnie pracuje. Według wstępnych założeń obraz powinien pojawić się w kinach w pierwszej połowie 2010 roku.

Logo studia Summit Entertainment

Film Ghost Writer opowiada historię byłego brytyjskiego premiera Adama Langa (Pierce Brosnan), który postanawia spisać swoje wspomnienia. Po tym jak samemu mu się to nie udaje decyduje się zatrudnić zawodowego pisarza. Zostaje nim mężczyzna (Ewan McGregor), który zajmuje się zawodowym pisaniem przemówień dla znanych osób. Pisarz szybko odkrywa tajemniczą przeszłość swojego pracodawcy: polityczne intrygi, skandale seksualne z udziałem żony Langa (Olivia Williams) i jego współpracowniczki (Kim Cattrall). Na dodatek odkrywa wiszące nad byłym premierem widmo procesu o zbrodnie wojenne. Czy to sprawi, że życie pisarza będzie w niebezpieczeństwie?

Obraz oparty jest na powieści pt. The Ghost, której autorem jest Robert Harris, który współpracował przy pisaniu scenariusza do filmu.

Nie wiemy, kiedy i czy w ogóle nowy obraz Polańskiego pojawi się w Polskich kinach.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…