"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Peter Jackson o I wojnie światowej 0

Reżyser Peter Jackson to obecnie jeden z najbardziej zapracowanych twórców filmowych. Wkrótce na ekranach kin pojawi się jego Nostalgia anioła, kręci Tintina oraz przygotowuje się do realizacji Hobbita a mimo to chce jeszcze nakręcić film o słynnej bitwie o Gallipoli z okresu I wojny światowej.

Reżyser Peter Jackson (w tle Saoirse Ronan)

Nad filmem o słynnej bitwie z okresu I wojny światowej Peter Jackson rozmyśla od początku swojej kariery. Na dodatek jest z nią związany sentymentalnie, gdyż właśnie w niej brał udział dziadek reżysera. Początkowo w jego głowie narodził się pomysł, który miał być uzupełnieniem produkcji Petera Weira pt. Gallipoli z 1981 roku, jednak teraz zmienił całkowicie koncepcje produkcji. Chce, bowiem opowiedzieć ogólnie o całej tej bitwie.

W zamierzeniu aliantów, bitwa o Gallipoli (25.04.1915 – 09.01.1916) była początkiem większej operacji mającej za zadanie zdobycie Stambułu i wyeliminowanie z wojny Imperium Osmańskiego. Operacja ta zakończyła się fiaskiem państw ententy. Łącznie straty obu stron wyniosły 131.000 zabitych i 262.000 rannych. W bitwie ogromny udział miały wojska Australijskie i Nowo Zelandzkie.

(opis bitwy – wikipedia.pl)

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…