Zwiastun Alicji w Krainie Czarów 0

Tim Burton swoje wizjonerskie dzieło oparł na popularnej książce Lewisa Carrolla. Alicja podążając za białym królikiem, wpada do dziury która prowadzi do Krainy Czarów. Tam rozpoczyna wędrówkę po niezwykłym, ciekawym i czasem bardzo dziwacznym świecie. Spotyka zarówno przyjazne jak i wrogie postacie, by ostatecznie skonfrontować się z surową Królową Kier.

Alicja w Krainie Czarów

Obsada wygląda następująco: Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Michael Sheen, Matt Lucas, Crispin Glover, Stephen Fry i Alan Rickman. Tytułową bohaterkę zagra australijska aktorka polskiego pochodzenia, Mia Wasikowska.

Światowa premiera Alicji w Krainie Czarów zapowiadana jest na 5 marca 2010.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Piotr Biernacki 2009-12-16

Johnny Depp, Helena Bonham Carter i Tim Burton – sprawdzona trójka, na którą można śmiało pójść do kina. Jednak dla mnie reżyser "Alicji.." od jakiegoś czasu zaczyna się wypalać. Jego filmy zachowują ten sam klimat, który – prawdę powiedziawszy – zaczyna mi się przejadać. Coś, czym kiedyś zaskakiwał Tim, zaczyna tracić swoją świeżość i wątpię, by czymś nowym zaskoczył nas Burton w "Alicji…", ale zobaczymy.

z_krainy_czarow 2009-12-16

Na "Alicję…" czekam z niecierpliwością już od jakiegoś czasu. Czarodziejskiemu trio: Timowi, Johnnemu i Helenie, nigdy nie mogę się oprzeć.
Po zwiastunie sądzę, że będzie to prawdziwa uczta dla oczu. Johnny Depp w roli Szalonego Kapelusznika na pewno będzie rewelacyjny, a cały obraz niezapomniany.

Proszę czekać…