"May the Force Be With You"

Wes Craven zrobi nowy horror 0

Wes Craven jednocześnie napisze scenariusz i wyreżyseruje pierwszy horror od 1994 roku. Wes podpisał umową na nowy, niezatytułowany jeszcze, horror z studiem Rogue Pictures.

Wes Craven to powszechnie znany reżyser, scenarzysta i producent filmów grozy. Zapewne najbardziej go znamy z horroru Koszmar z ulicy wiązów z popularnym, głównym bohaterem Freddy Krugerem, którego we wszystkich częściach filmu zagrał niesamowity Robert Englund. Później powstało jeszcze pięć sequeli Koszmaru z ulicy wiązów i na końcu remake pt. Nowy koszmar Wesa Cravena, który nie zdobył już takiego uznania jak film z 1984 roku. Wes Craven zasłynął także robiąc trylogie Krzyku. Niedawno w kinach mogliśmy oglądać film Wzgórza mają oczy, który jest nową wersją filmu Wesa Cravena z 1977 roku. Z nowszych produkcji znamy Cravena z filmówRed Eye i Przeklęta, które miały swoją premierę w Polsce w 2005 roku.

Wes Craven/pitofhorror.comWes Craven/pitofhorror.com

Tym razem Wes Craven stworzy pierwszy od 12 lat swój własny projekt autorski, czyli napisze scenariusz i wyreżyseruje film. Jego ostatni projekt autorski to Nowy koszmar Wesa Cravena z 1994 roku. Craven podpisał kontrakt z Rogue Pictures na ten Nowy horror, który nie jest jeszcze zatytułowany. Będzie to film o zjawiskach nadprzyrodzonych, gdzie głównym bohaterem będzie szesnastoletni chłopak, lecz bliżej będzie mu do Szóstego Zmysłu niż do horrowego slashera. - wyjaśnił Wes Craven. Zdjęcia do filmu najprawdopodobniej ruszą na wiosnę przyszłego roku. Budżet tego filmu przewidziany jest na około 15 mln $.

Na dzień dzisiejszy w studiu Rogue Pictures trwają prace przygotowawcze do zrealizowania nowej wersji horroru Ostatni dom na lewo. Do starej wersji filmu Wes Craven napisał scenariusz i wyreżyserował film, natomiast w nowej wersji zajmie się produkcją, a pomagać mu będą Marianne Maddalena i Sean S. Cunningham.

Obecnie Wes Craven jest zaangażowany w tworzenie filmu Wzgórza mają oczy II, którego jest głównym producentem i wraz z swoim synem Jonathanem napisał scenariusz. Dwa miesiące temu w Polsce mogliśmy oglądać pierwszą część filmu w kinie, zaś kilka dni wyszedł on na DVD. Druga część swoją premierę w USA będzie miała 2 marca 2007 roku. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 4 września w Maroko.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…