Hawkman od DC Comics i Warner Bros. 0

Jak donosi serwis Pajiba, kolejnym po Zielonej Latarnii bohaterem z uniwersum DC, którego przygody ujrzeć mamy na ekranie ma być niemal kompletnie nieznany w Polsce Hawkman. Według pierwszych informacji, prezes wytwórni Warner Bros. Jeffrey Robinov, kontaktował się w sprawie tego projektu z Chuckiem Rovenem, Joelem Silverem i Akivą Goldsmanem.

Logo DC Comics

kadr z serialu Tajemnice Smallvillekadr z serialu Tajemnice Smallville

Postać Hawkmana, stworzona przez Gardnera Foxa i Dennisa Neville’a po raz pierwszy na kartach komiksu pojawiła się w 1940 roku. W pierwszych, wychodzących podczas II Wojny Światowej komiksach, Hawkman (a właściwie Carter Hall), był archeologiem, który w poprzednim życiu był księciem starożytnego Egiptu, Cheopsem. Wkrótce, wraz ze swoją ukochaną Hawkgirl rozpoczynają walkę z przestępczością.

Po paru latach, kiedy minął złoty okres dla komiksów, Hawkman, wraz ze swoją partnerką, powrócili na karty komiksu, jako przybysze z planety Thanagar, którzy przyłączają się do Ligii Sprawiedliwych.

Zanim postać tę zobaczyć będzie można w kinie, wcześniej pojawi się w dwóch odcinkach serialu Tajemnice Smallville, gdzie wcielił się w nią Michael Shanks. Premiera tych epizodów planowana jest na 5 luty.

Poniżej kilka rysunków Hawkmana.

HawkmanHawkmanHawkmanHawkmanHawkmanHawkman

HawkmanHawkmanHawkmanHawkmanHawkmanHawkman

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…