Forrest Gump źródłem najlepszych cytatów 0

Kwestia z obrazu Forrest Gump, Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi, została wybrana najlepszym cytatem wszechczasów.

Ranking przeprowadził serwis Yahoo! Movies. Słowa postaci odtwarzanej przez Toma Hanksa w obrazie z 1994 roku zdobyły 19 procent głosów, wyprzedzając o 4 procent słynną kwestię Arnolda Schwarzeneggera z Terminatora, Wrócę tu.- Forrest Gump porywa widzów wszystkich pokoleń i jest wprost naładowany aforyzmami – zauważyła Jayne Cherrington z brytyjskiego oddziału Yahoo! Movies.

Na pozycji trzeciej uplasował się zwrot Niech Moc będzie z Tobą, wypowiadana przez Obi-Wan Kenobi'ego w serii Gwiezdne wojny. Cytat zdobył 13 procent głosów, wygrywając z kwestią Rhetta Butlera z Przeminęło z wiatrem, Szczerze mówiąc, moja droga, nic mnie to nie obchodzi.

Najgorzej ocenione zostały cytaty z Titanica (Jestem panem świata) oraz Casablanki (Sądzę, że to jest początek wspaniałej przyjaźni), na które głosowało po dwa procent użytkowników.

megafon.pl

Kadr z filmu Forrest Gump 1994Kadr z filmu Forrest Gump 1994

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

"Forrest Gump" ma jeszcze kilka wspaniałych cytatów, np "Nie ufaj człowiekowi, który mówi, że w życiu nie wypił kropli alkoholu."

Proszę czekać…