widoczny tu i tam. hasam.

Polski sukces w Barcelonie 0

Polskie plakaty zdobyły uznanie na II Festiwalu Filmów Politycznych w Barcelonie. Oprócz prezentowanych 18 polskich filmów, Polacy pokazali 40 plakatów na wystawie „Polskie kino polityczne w sztuce plakatu”.

Wśród zaprezentowanych filmów pojawiły się m.in. Popiół i diament?, Ucieczka z kina Wolność?, Rejs?, Ręce do góry?, Człowiek z żelaza?, Przesłuchanie?, a w sekcjach konkursowych: Wróżby kumaka? w głównym konkursie i ?Solidarność, Solidarność…? w sekcji Wizje Świata.

Jak powiedział Maciej Karpiński: „Szczególne żywą dyskusję wzbudził nowelowy film Solidarność, Solidarność…”. Co świadczy o tym, że najsłynniejsze i najlepsze polskie pozycje cieszyły się nie lada zainteresowaniem.

Plakaty wzbudziły nie mniejsze pobudzenie. Wśród plakatów pojawił się m.in. słynny plakat z filmu Człowiek z Żelaza?. Wielu Katalończyków dopytywało się również, gdzie mogliby nabyć takie plakaty i czy są na sprzedaż.

Oprócz tego w jury festiwalu zasiadał Krzysztof Zanussi, a także Robert Gliński. Dodatkowo Polski Instytut Sztuki Filmowej przygotowuje się do podpisania umowy na wymianę filmową z Filmoteką Katalońską.

pisf.pl

Człowiek z żelaza /pisf.plCzłowiek z żelaza /pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…