Tom Cruise i Nicole Kidman zniszczyli Stanleya Kubricka

Stanley Kubrick uważał, że jego ostatni film Oczy szeroko zamknięte był nic nie wart z powodu wpływu odtwórców głównych ról, Toma Cruise'a i Nicole Kidman. Tak przynajmniej twierdzi R. Lee Ermey.

R. Lee Ermey wystąpił u Kubricka w Pełnym magazynku z 1987 roku i pozostał z reżyserem w kontakcie aż do śmierci twórcy w 1999 roku. Panowie rozmawiali po zakończeniu pracy nad dreszczowcem erotycznym Oczy szeroko zamknięte i teraz aktor wyznał, że Kubrick nie ukrywał swojego rozczarowania efektem finalnym.- Stanley zadzwonił do mnie jakieś dwa tygodnie przed śmiercią – powiedział Ermey. – Długo dyskutowaliśmy na temat tego filmu. Powiedział mi, że obraz jest nic nie wart i że sam jest potwornie zniesmaczony. Stwierdził, że Cruise i Kidman stosowali własne taktyki. Stanley był nieśmiałym, spokojnym facetem. Nie potrafił zdobyć władzy nad innymi. Dlatego nie lubił pracować z wielkimi gwiazdami, bo mogły go podejść, a on tracił kontrolę i film stawał się kompletnym śmieciem.

Jakiś czas temu historyk filmu David Thomson wyraził pogląd, że byli małżonkowie potraktowali obraz Kubricka jako zwierciadło dla własnych problemów w związku. Thomson w wydanej ostatnio biografii aktorki zasugerował, że thriller w znacznym stopniu przyczynił się do rozpadu sławnego małżeństwa.

megafon.pl

Stanley Kubrick, Nicole Kidman, Tom Cruise na planie filmuStanley Kubrick, Nicole Kidman, Tom Cruise na planie filmu