Tom Cruise i Nicole Kidman zniszczyli Stanleya Kubricka 0

Stanley Kubrick uważał, że jego ostatni film Oczy szeroko zamknięte był nic nie wart z powodu wpływu odtwórców głównych ról, Toma Cruise'a i Nicole Kidman. Tak przynajmniej twierdzi R. Lee Ermey.

R. Lee Ermey wystąpił u Kubricka w Pełnym magazynku z 1987 roku i pozostał z reżyserem w kontakcie aż do śmierci twórcy w 1999 roku. Panowie rozmawiali po zakończeniu pracy nad dreszczowcem erotycznym Oczy szeroko zamknięte i teraz aktor wyznał, że Kubrick nie ukrywał swojego rozczarowania efektem finalnym.- Stanley zadzwonił do mnie jakieś dwa tygodnie przed śmiercią – powiedział Ermey. – Długo dyskutowaliśmy na temat tego filmu. Powiedział mi, że obraz jest nic nie wart i że sam jest potwornie zniesmaczony. Stwierdził, że Cruise i Kidman stosowali własne taktyki. Stanley był nieśmiałym, spokojnym facetem. Nie potrafił zdobyć władzy nad innymi. Dlatego nie lubił pracować z wielkimi gwiazdami, bo mogły go podejść, a on tracił kontrolę i film stawał się kompletnym śmieciem.

Jakiś czas temu historyk filmu David Thomson wyraził pogląd, że byli małżonkowie potraktowali obraz Kubricka jako zwierciadło dla własnych problemów w związku. Thomson w wydanej ostatnio biografii aktorki zasugerował, że thriller w znacznym stopniu przyczynił się do rozpadu sławnego małżeństwa.

megafon.pl

Stanley Kubrick, Nicole Kidman, Tom Cruise na planie filmuStanley Kubrick, Nicole Kidman, Tom Cruise na planie filmu

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Anonimowy

Smieszą mnie takie dywagacje, przeciez doskonale wiadomo ze zdjecia do filmu trwały prawie rok, poniewaz Kubrick chciał kazdą scene nakręcic idalnie według własnego zamysłu, wiec jesli naprawdę był swoim filmem rozczarowany to tylko jego wina.

Proszę czekać…