widoczny tu i tam. hasam.

Polański nagrodzony 0

Fundacja imienia Federico Felliniego postanowiła przyznać nagrodę za całokształt twórczości naszemu rodakowi – Romanowi Polańskiemu. Uroczystość odbędzie się 16 grudnia w rodzinnym mieście mistrza – Rimini.

Pupi Avati, prezes fundacji powiedział, że Polańskijest twórcą o niezwykłej postawie i odwadze, które wyobraźnia jest niezrównana. Nie pozostaje nic innego jak tylko się zgodzić z tymże reżyserem. Włoska agencja Ansa przypomniała, że zmarły 13 lat temu Fellini, obraz Polańskiego Dziecko Rosemary? uważał za jeden ze swoich ulubionych filmów.

Obaj artyści spotkali się w 1969 roku na planie filmu Satyricon Felliniego. Spotkanie to zostało uwiecznione w filmie dokumentalnym pod tytułem Ciao Federico o powstawaniu tego filmu. Dokument ten zawiera prawdopodobnie ostatnie zdjęcia ówczesnej żony Romana Polańskiego, Sharon Tate, zamordowanej w tym samym roku przez bandę Charlesa Mansona.

W zeszłym roku nagrodę powołanej w 1995 roku fundacji Felliniego za całokształt twórczości przyznano Martinowi Scorsese.

pisf.pl

Federico Fellini /fellini-movie.orgFederico Fellini /fellini-movie.org

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…