Rewolucja polskiej telewizji?

Pacyfik

Czyżby HBO chciało zrewolucjonizować emisję seriali w Polsce? Czy jest to w ogóle możliwe, byśmy od razu oglądali nowe seriale w naszej telewizji, bez paromiesięcznego opóźnienia?

Najwyraźniej tak! Stacja HBO udowadnia, że da się! Premiera najnowszego super drogiego miniserialu The Pacific odbędzie się dzień po premierze w USA! Biorąc pod uwagę różnicę czasu, odcinek zostanie wyemitowany tego samego dnia!

Plotki krążyły od miesięcy, lecz nikt nie chciał dać im wiary. Premiera ponoć ma odbyć się w kilku krajach jednocześnie i jest to szokujące, że Polska jest jednym z nich.

Emisja serialu Pacyfik odbędzie się 14 marca, w niedzielę w USA, a w Polsce zobaczymy go 15 marca, w poniedziałek o 20:10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień w poniedziałek Trzeba przyznać, że jest to wydarzenie historyczne.

The Pacific jest dla HBO eksperymentem, tego nie da się ukryć. Jeśli wszystko zakończy się sukcesem, to abonenci HBO będą raczej mogli liczyć na szybszy dostęp do flagowych produkcji stacji.

Z jednej strony może to wprowadzić nową jakość i pokazać, że światowe premiery telewizyjne są możliwe. Niestety, HBO w tym przypadku robi premierę swojej produkcji przez co dla nich jest to znacznie łatwiejsze i tańsze. Inne stacje nie będą mogły finansowo sobie pozwolić na takie zabiegi, lecz można liczyć na to, że będą się starać.

Na pewno sukces tego eksperymentu da nam jedno – produkcje stacji HBO od razu w naszej telewizji.

Budżet sięgający 200 mln dolarów (niektóre źródła podają nawet 250!). Produkcja oparta jest na wspomnieniach “With the Old Breed” autorstwa Eugene Sledge oraz “Helmet for My Pillow” napisane przez Roberta Leckie’a.

Co o tym sądzicie?