Rewolucja polskiej telewizji? 4

Czyżby HBO chciało zrewolucjonizować emisję seriali w Polsce? Czy jest to w ogóle możliwe, byśmy od razu oglądali nowe seriale w naszej telewizji, bez paromiesięcznego opóźnienia?

Pacyfik

Najwyraźniej tak! Stacja HBO udowadnia, że da się! Premiera najnowszego super drogiego miniserialu The Pacific odbędzie się dzień po premierze w USA! Biorąc pod uwagę różnicę czasu, odcinek zostanie wyemitowany tego samego dnia!

Plotki krążyły od miesięcy, lecz nikt nie chciał dać im wiary. Premiera ponoć ma odbyć się w kilku krajach jednocześnie i jest to szokujące, że Polska jest jednym z nich.

Emisja serialu Pacyfik odbędzie się 14 marca, w niedzielę w USA, a w Polsce zobaczymy go 15 marca, w poniedziałek o 20:10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień w poniedziałek Trzeba przyznać, że jest to wydarzenie historyczne.

The Pacific jest dla HBO eksperymentem, tego nie da się ukryć. Jeśli wszystko zakończy się sukcesem, to abonenci HBO będą raczej mogli liczyć na szybszy dostęp do flagowych produkcji stacji.

Z jednej strony może to wprowadzić nową jakość i pokazać, że światowe premiery telewizyjne są możliwe. Niestety, HBO w tym przypadku robi premierę swojej produkcji przez co dla nich jest to znacznie łatwiejsze i tańsze. Inne stacje nie będą mogły finansowo sobie pozwolić na takie zabiegi, lecz można liczyć na to, że będą się starać.

Na pewno sukces tego eksperymentu da nam jedno – produkcje stacji HBO od razu w naszej telewizji.

Budżet sięgający 200 mln dolarów (niektóre źródła podają nawet 250!). Produkcja oparta jest na wspomnieniach “With the Old Breed” autorstwa Eugene Sledge oraz “Helmet for My Pillow” napisane przez Roberta Leckie’a.

Co o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
MJ_MARTINO 2010-01-26

Się doczekać nie mogę pierwszego episode :D

Marrek 2010-01-26

Stacje telewizyjne muszą sobie uświadomić, że z biegiem lat premiery będą musiały odbywać się tego samego dnia na całym świecie.
Jeżeli wychodzi serial w sieci dzisiaj, to ja obejrzę go jutro, gdy stacja wyemituje go za pół roku, to już nie będę potrzeby go oglądać.
Co za tym idzie nie obejrzę reklam w trakcie emisji.
Czym szybszy czas emisji od premiery tym większa oglądalność i jednocześnie większe stawki za reklamy.

Ronaldinho 2010-01-26

Według mnie jest to coś jak dystrybucja jakiegoś megahitu na świecie kilka lat temu, gdzie premiera polska równa ze światową była rzadkością. Tutaj nie ma przeszkód przeciw temu, aby np taki "The Pacific" miał się nie pojawić w tej samej chwili co w USA, bo to jest to samo HBO co w USA tylko, że z oddziałem w Polsce.
Czekam z niecierpliwością od pierwszej wiadomości o fakcie powstawania tego mini-serialu, jeśli tylko będzie, a tak się zapowiada, ten sam poziom co przy "Kompanii Braci", no to mamy kolejno arcydzieło od HBO, Stevena Spielberga, Toma Hanksa i Gary’ego Goetzmana (miał mały udział przy "Band of Brothers"). Zwiastuny są przepiękne, fotki, choć dużo ich nie wyszło w hi-res, też – http://fdb.pl/film/115861-the-pacific/galeria
I teraz pozostaje pytanie czy będzie, a jeżeli tak, która kampania z II Wojny? Marzy mi się wschodnia, ale to by raczej nie przeszło, ale już kampania z Afryki przez Sycylię i Włochy – czemu nie?

Proszę czekać…