Antyislamski film w Izbie Lordów 1

Pokaz ma się odbyć 5 marca 2010 roku, na zaproszenie lorda Pearsona z brytyjskiej Partii Niepodległości. Ta konserwatywna, eurosceptyczna partia domaga się wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ma 13 przedstawicieli w Parlamencie Europejskim i dwóch w brytyjskiej Izbie Lordów.

Geert Wilders

Po projekcji 17-minutowego filmu Fitna w reżyserii Wildersa, przywódca antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności, zamierza podyskutować o nim z brytyjskimi parlamentarzystami.

Rok temu pokaz w Izbie Lordów nie doszedł do skutku, ponieważ władze brytyjskie zatrzymały Wildersa na lotnisku Heathrow i odesłały z powrotem do Holandii. Tydzień później, 16 października 2009 roku, pozwolono mu wprawdzie przekroczyć granicę Zjednoczonego Królestwa, ale zrezygnował – także pod presją protestów politycznych – z udziału w pokazie Fitny w zamkniętym gronie.

Przed sądem w Amsterdamie toczy się obecnie proces Wildersa, oskarżonego o podżeganie do nienawiści. Holender nie przyznaje się do winy i powołuje się na prawo do wolności słowa oraz na swój immunitet parlamentarzysty.

Prokuratura zarzuca Wildersowi obrazę muzułmanów i ich religii oraz podżeganie do nienawiści wobec wyznawców islamu. Grozi mu 16 miesięcy więzienia i 10 tys. euro grzywny.

Oskarżony jest przekonany, że zostanie uniewinniony. Twierdzi, że wypowiadając się przeciwko islamowi i islamskim ekstremistom, korzystał jedynie z prawa do swobodnego wyrażania opinii. Holenderskiemu wymiarowi sprawiedliwości i koalicji rządzącej zarzucił zainscenizowanie "politycznego procesu pokazowego".

W sądzie Wilders nie przyznał się do winy. Jego obrońca Abraham Moszkowicz oświadczył, że zarzucane jego klientowi krytyczne wypowiedzi na temat Koranu, muzułmanów i islamu były "istotnym wkładem w debatę publiczną". Dodał, że założyciel i przywódca Partii na rzecz Wolności krytykował islam zawsze jako deputowany do holenderskiego parlamentu, więc jest objęty immunitetem.

W opublikowanym w 2008 roku filmie Fitna Wilders przedstawił islam jako "krwiożerczą ideologię terrorystyczną". Prokuratura zarzuca mu też, że w przemówieniach i wywiadach domagał się zakazu Koranu, nazywając tę świętą księgę islamu "faszystowską" i przyrównując ją do Mein Kampf Hitlera.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

JohnnyDepp

Tu nie chodzi o forme filmu Fitna tylko o TEMAT w nim zawarty trzeba mieć naprawde zajebiscie wielka odwage by pokazać to czego kazdy z nas by sie bał !!!!
Jak pisałem wcześciej mozna pokazac Jezusa ukrzyzowanego razem z genitaliami tj była jakaś artyska-prostytutka co to zrobiła ! można to zrobic bo tylko bedzie szum ,media bla bla bla ALe robiąc to samo z Allahem mohametem koranem skończyło by sie ścieciem głowy !!W tym filie chodzi o odwage Wilders nie jest rezyserem tylko konserwatywnym politykiem żyjacym w holandii gdzie najpopularniejsze imie to mohamet gdzie meczety wyrastaja jak grzyby po deszczu.Pokazał to czego lud sie bał ,bo nie miał silnego lidera .Teraz juz ma!

Iqqa

Dla mnie Fitna to niewiele więcej, niż pokaz slajdów w Power Point.

przytoczyłam tu przeczytany na jakimś portalu akapit – przyznam się szczerze, że teraz nie pamiętam którym portalu niestety

JohnnyDepp

droga Agnieszka_Chmielewska_Mulka ostatni akapit z tym hitlerem i faszyzmem to skad sie wził z al jazzery ?

przypomne że nasz nergal podarł czy spalił biblie i nic mu sie nie stało
doda mowiła ze biblie napisali nacpani apostołowie
jakas bladź z sld chce krzyze zdjąć
i co ?

I nic !!!!!!!

ale jak to by sie koranu badz wiazdy dawida dotyczyło to pewnie pan nergal juz byłby w necie jak mu al kaida głowe scina !!!!!

przypomnijcie sobie co sie stało z karykaturzysta mohameta w danii !!
wnosek taki ze brońmy naszej torzsamości !! bo nas islam najedzie i wojny krzyzowe itp itd chodz krucjata wydaje mi sie dosć dobrym rozwiązaniem

JohnnyDepp

ten nius chyba jest zrobiony dla mnie ! Dlaczego ? Jestem wielki fanem Wildersa oraz jego poglądów by zatrzymać islamizacje europy ! jesli ktos z was był gdzies poza dużym pokojem to chyba wie ja araby sie mnoża w europie ! Oglądałem Fitne na you tube około rok temu film prosty ale mocny jak diabli , widziałem wiele wystapień Wildersa oraz widziałem go na zywo w Antwerpii jeśli ktos był dalej niz w szkole to wie gdzie to ! Prokurator który zarzuca Wildersowi nienawiść do islamu jest idiotą gdyż np. prezydent iranu Ahmadineżad krzyczy ze holokaustu nie było ,że żydów trzeba pozabijać itd .Poprawność polityczna i debilzm Uni europejskiej doprowadził do tego że jako gospodarze tego kontynentu ni emamy prawa go bronić musimy sie poddac ( poza kilkoma wyjątkami np szwajcaria i zakaz budowanie mineretów) Brak w EUROPIE SILNYCH LIDERÓW BY POWSTRZYMAĆ ISLAMIZACJE NASZEGO chrzescijańsko-judaistycznego humanistycznego kontygentu!!!!!!! pojade teraz troche ale ludzie walczcie o to co nasze a nie arabskie oni maja dubaj niech tam siedzą !
support Geert Wilders !!!
poczytajcie wiecej o nim !

pozdro
sorry ale temat mi strasznie bliski dlatego taka privata :P

Proszę czekać…