Antyislamski film w Izbie Lordów 1

Pokaz ma się odbyć 5 marca 2010 roku, na zaproszenie lorda Pearsona z brytyjskiej Partii Niepodległości. Ta konserwatywna, eurosceptyczna partia domaga się wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ma 13 przedstawicieli w Parlamencie Europejskim i dwóch w brytyjskiej Izbie Lordów.

Geert Wilders

Po projekcji 17-minutowego filmu Fitna w reżyserii Wildersa, przywódca antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności, zamierza podyskutować o nim z brytyjskimi parlamentarzystami.

Rok temu pokaz w Izbie Lordów nie doszedł do skutku, ponieważ władze brytyjskie zatrzymały Wildersa na lotnisku Heathrow i odesłały z powrotem do Holandii. Tydzień później, 16 października 2009 roku, pozwolono mu wprawdzie przekroczyć granicę Zjednoczonego Królestwa, ale zrezygnował – także pod presją protestów politycznych – z udziału w pokazie Fitny w zamkniętym gronie.

Przed sądem w Amsterdamie toczy się obecnie proces Wildersa, oskarżonego o podżeganie do nienawiści. Holender nie przyznaje się do winy i powołuje się na prawo do wolności słowa oraz na swój immunitet parlamentarzysty.

Prokuratura zarzuca Wildersowi obrazę muzułmanów i ich religii oraz podżeganie do nienawiści wobec wyznawców islamu. Grozi mu 16 miesięcy więzienia i 10 tys. euro grzywny.

Oskarżony jest przekonany, że zostanie uniewinniony. Twierdzi, że wypowiadając się przeciwko islamowi i islamskim ekstremistom, korzystał jedynie z prawa do swobodnego wyrażania opinii. Holenderskiemu wymiarowi sprawiedliwości i koalicji rządzącej zarzucił zainscenizowanie "politycznego procesu pokazowego".

W sądzie Wilders nie przyznał się do winy. Jego obrońca Abraham Moszkowicz oświadczył, że zarzucane jego klientowi krytyczne wypowiedzi na temat Koranu, muzułmanów i islamu były "istotnym wkładem w debatę publiczną". Dodał, że założyciel i przywódca Partii na rzecz Wolności krytykował islam zawsze jako deputowany do holenderskiego parlamentu, więc jest objęty immunitetem.

W opublikowanym w 2008 roku filmie Fitna Wilders przedstawił islam jako "krwiożerczą ideologię terrorystyczną". Prokuratura zarzuca mu też, że w przemówieniach i wywiadach domagał się zakazu Koranu, nazywając tę świętą księgę islamu "faszystowską" i przyrównując ją do Mein Kampf Hitlera.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

JohnnyDepp 2010-01-31

Tu nie chodzi o forme filmu Fitna tylko o TEMAT w nim zawarty trzeba mieć naprawde zajebiscie wielka odwage by pokazać to czego kazdy z nas by sie bał !!!!
Jak pisałem wcześciej mozna pokazac Jezusa ukrzyzowanego razem z genitaliami tj była jakaś artyska-prostytutka co to zrobiła ! można to zrobic bo tylko bedzie szum ,media bla bla bla ALe robiąc to samo z Allahem mohametem koranem skończyło by sie ścieciem głowy !!W tym filie chodzi o odwage Wilders nie jest rezyserem tylko konserwatywnym politykiem żyjacym w holandii gdzie najpopularniejsze imie to mohamet gdzie meczety wyrastaja jak grzyby po deszczu.Pokazał to czego lud sie bał ,bo nie miał silnego lidera .Teraz juz ma!

Iqqa 2010-01-30

Dla mnie Fitna to niewiele więcej, niż pokaz slajdów w Power Point.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka 2010-01-30

przytoczyłam tu przeczytany na jakimś portalu akapit – przyznam się szczerze, że teraz nie pamiętam którym portalu niestety

JohnnyDepp 2010-01-30

droga Agnieszka_Chmielewska_Mulka ostatni akapit z tym hitlerem i faszyzmem to skad sie wził z al jazzery ?

przypomne że nasz nergal podarł czy spalił biblie i nic mu sie nie stało
doda mowiła ze biblie napisali nacpani apostołowie
jakas bladź z sld chce krzyze zdjąć
i co ?

I nic !!!!!!!

ale jak to by sie koranu badz wiazdy dawida dotyczyło to pewnie pan nergal juz byłby w necie jak mu al kaida głowe scina !!!!!

przypomnijcie sobie co sie stało z karykaturzysta mohameta w danii !!
wnosek taki ze brońmy naszej torzsamości !! bo nas islam najedzie i wojny krzyzowe itp itd chodz krucjata wydaje mi sie dosć dobrym rozwiązaniem

JohnnyDepp 2010-01-30

ten nius chyba jest zrobiony dla mnie ! Dlaczego ? Jestem wielki fanem Wildersa oraz jego poglądów by zatrzymać islamizacje europy ! jesli ktos z was był gdzies poza dużym pokojem to chyba wie ja araby sie mnoża w europie ! Oglądałem Fitne na you tube około rok temu film prosty ale mocny jak diabli , widziałem wiele wystapień Wildersa oraz widziałem go na zywo w Antwerpii jeśli ktos był dalej niz w szkole to wie gdzie to ! Prokurator który zarzuca Wildersowi nienawiść do islamu jest idiotą gdyż np. prezydent iranu Ahmadineżad krzyczy ze holokaustu nie było ,że żydów trzeba pozabijać itd .Poprawność polityczna i debilzm Uni europejskiej doprowadził do tego że jako gospodarze tego kontynentu ni emamy prawa go bronić musimy sie poddac ( poza kilkoma wyjątkami np szwajcaria i zakaz budowanie mineretów) Brak w EUROPIE SILNYCH LIDERÓW BY POWSTRZYMAĆ ISLAMIZACJE NASZEGO chrzescijańsko-judaistycznego humanistycznego kontygentu!!!!!!! pojade teraz troche ale ludzie walczcie o to co nasze a nie arabskie oni maja dubaj niech tam siedzą !
support Geert Wilders !!!
poczytajcie wiecej o nim !

pozdro
sorry ale temat mi strasznie bliski dlatego taka privata :P

Proszę czekać…