"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO ŚWIAT: Avatar niezwyciężony 2

Weekend w światowym kinie należał przede wszystkim do produkcji Jamesa Camerona pt. Avatar. Po raz 9 (a więc od daty swojej premiery) obraz ten zdobył pierwsze miejsce w rankingu Box Office Świat. W miniony weekend na konta producentów filmu wpłynęło kolejne 59 mln $, a więc łączne przychody tej produkcji z wpływów poza USA wynoszą już rekordową kwotę 1,69 mld $.

Kadr z filmu Avatar (2009)

Poznaj kolejne miejsca w rankingu Box Office Świat.

Pozycja druga należała do komedii romantycznej Walentynki. W swoim debiutującym okresie obraz ten zdołał zarobić 30,4 mln $, co jest wynikiem bardzo dobrym.

Trzecie miejsce na podium należy w ten weekend do familijnej produkcji Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna. Obraz Chrisa Columbusa zarobił jedynie 28 mln $. Nie osiąga on, więc takich wpływów jak początkowo sądzili producenci. Być może obraz pojawił się za wcześnie, na razie królem kina familijnego jest i pozostanie Harry Potter.

Na pozycji czwartej zadebiutował horror pt. Wilkołak. Obraz Joe Johnstona zarobił 21 mln $, a więc całkiem dobrze. Zresztą ta produkcja musi poradzić sobie lepiej na rynku zewnętrznym, bowiem to od niego będzie zależało czy cała produkcja okaże się dochodowa czy też nie.

Pierwszą piątkę zamyka Bollywodzki melodramat pt. Nazywam się Khan. Obraz zdołał zarobić 14,2 mln $, z czego aż 9,5 mln $ to wpływy z kin w Indiach. Być może już za kilka lat coraz więcej produkcji azjatyckich (z Chin, Indii) będą gościć na naszej liście. Przemysł filmowy jest tam na wysokim poziomie a udział w światowej sprzedaży biletów wciąż rośnie.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
Michał 2010-02-15

Dokładnie
News Walentynki po prostu rządzą dotyczy Box Office USA.
Ten news do którego pisane są komentarze dotyczy wyników Box Office Świat.

Hsi_Nao 2010-02-15

Faktycznie :-)

Natalia Karzel 2010-02-15

W tamtym artykule jest chyba Box Office USA, a tutaj Świat.
Również najpierw pomyślałam, że coś jest nie tak jak trzeba ;)

Hsi_Nao 2010-02-15

Czegoś tu nie kumam.
W innym artykule, również piszesz o weekendowym box officie, w którym Avatar jest dopiero czwarty, a pierwsze miejsce z przychodem ponad $54 mln są Walentynki [tutaj na drugim miejscu z zaledwie $30.4 mln.
http://wiadomosci.fdb.pl/11484-walentynki-po-prostu-rzadza ?

Proszę czekać…