"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Spielberg opowiada o Tintinie 1

Gazeta Los Angeles Times miała okazje przeprowadzić wywiad ze słynnym reżyserem Stevenem Spielbergiem. Artysta pracuje aktualnie na planie swojej najnowszej produkcji pt. The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn. Jest to ekranizacja serii komiksów belgijskiego artysty Georges'a Remi (Herge) o podróżniku Tintinie.

Reżyser Steven Spielberg

Bohaterowie komiksu TintinBohaterowie komiksu Tintin

Dziennikarzy interesowało jak pracuje mu się na planie oraz jaką technologię wykorzystuje przy kręceniu tego filmu. Reżyser powiedział, iż jest pełny szacunku dla pracy, jaką wykonał Herge i chce nakręcić obraz, który jak najbardziej będzie zbliżony do pomysłu jaki miał autor komiksu.

Spielberg powiedział:

Herge napisał o fikcyjnej postaci, która żyje w świecie rzeczywistym a nie w jakimś wymyślonym świecie fantasy. To był prawdziwy świat, który każdy z nas zna z National Geographic. Kręcimy technologią motion capture, przez co kostiumy aktorów odtwarzających niektóre postacie na pewno nie są takie, jakie sobie wyobrażacie. Ale na ekranie wszystko będzie wyglądało inaczej. […] Kiedy Kapitan Baryłka porusza się kamery (red. znane z filmu Avatar) rejestrują każdy ruch i każdą emocje odtwarzającego go aktora. Tak więc jak aktor Andy Serkis biegnie ja patrzę na ekran i widzę jak w czasie rzeczywistym wygląda Kapitan Baryłka. To dzięki temu na bieżąco można poprawiać wszystko to, co nam się nie podoba, co należałoby zmienić.

Film The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn pojawi się w światowych kinach 23 grudnia 2011 roku. W rolach głównych występują: Jamie Bell, Daniel Craig, Andy Serkis, Simon Pegg, Nick Frost, Gad Elmaleh, Toby Jones i Mackenzie Crook.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…