widoczny tu i tam. hasam.

Polskie kino w Tajlandii. 4. Światowy Festiwal Filmowy w Bangkoku 0

Aż 3 polskie produkcje wezmą udział w 4. Światowym Festiwalu Filmowym w Bangkoku. W konkursie głównym festiwalu zaprezentowana zostanie Oda do radości w reżyserii trojga debiutantów: Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy, Macieja Migasa.

W programie festiwalu znalazła się również krótkometrażowa Męska sprawa Sławomira Fabickiego oraz film Kochankowie z Marony Izabelli Cywińskiej. 11 października, dzień otwarcia festiwalu, to jednocześnie Dzień Polski. Tego dnia odbędzie się wernisaż plakatów Rafała Olbińskiego, członka jury międzynarodowego, a także pokaz Kochanków z Marony.

Festiwal w Tajlandii uhonoruje także Krzysztofa Kieślowskiego w 10. rocznicę śmierci Artysty. W ramach imprez towarzyszących odbędą się projekcje Dekalogu a także wystawa fotogramów Kieślowskiego Z miasta Łodzi przygotowana przez Muzeum Kinematografii.

Tak duża obecność polskiego filmu na festiwalu w Bangkoku była możliwa dzięki współpracy Działu Promocji Międzynarodowej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z dyrekcją imprezy. W czerwcu 2006 r. dyrektor Festiwalu Kriengsak Silakong spotkał się z wicedyrektorem PISF Maciejem Karpińskim i obejrzał kilkanaście polskich filmów, z których wybrał reprezentację festiwalową.

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się 11 października w nowoczesnym centrum handlowym Siam Paragon, w samym sercu Bangkoku. 4. Światowy Festiwal Filmowy w Bangkoku potrwa do 23 października.

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Kadr z filmu Z miasta łodzi 1968Kadr z filmu Z miasta łodzi 1968

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…