Czy Will Turner otrzymał wyrok śmierci? 0

Producenci tną koszty. Możemy nie zobaczyć w czwartej części Piratów z Karaibów Orlando Blooma, który wcielił się w postać Willa Turnera.

Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka 2006Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka 2006

Jak narazie trwają pracę nad czwartą częścią Piratów z Karaibów, lecz zostało już ustalone, że postacie Orlando Blooma oraz kilku innych aktorów drugoplanowych nie będą aż tak bardzo potrzebne do tego, aby osiągnąć kolejny wielki sukces w amerykańskim box office. Jak pamiętamy obraz Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka w dochodach przekroczył aż miliard dolarów. Do takich filmów należą również TitanicJamesa Camerona i Władca Pierścieni: Powrót królaPetera Jacksona.

Jednak to przede wszystkim dochody z pozostałych krajów zapewniły filmowi wejście do grona obrazów z 10-cyfrowym zyskiem. Przez dziewięć tygodni z rzędu Piraci z Karaibów dominowali w kinach zarabiając w sumie około 583 milionów dolarów. Najwięcej, bo 94 miliony obraz zarobił w Wielkiej Brytanii, dobrze poradził sobie także w Japonii, gdzie osiągnął wynik 78 milionów.

– Scenariusz czwartej części dopiero powstaje. Producenci uznali, że postać Blooma i inne mniejsze role nie są konieczne, aby film był kolejnym hitem wytwórni Disneya. – oznajmiła jedna z osób związanych z ekipą realizatorską filmu.

– Piraci z Karaibów odnieśli ogromny sukces finansowy i zapewnili twórcom duży dochód. Sukces filmy te zawdzięczają postaci Johnny?ego Deppa – Jackowi Sparrowowi. Ważna jest też Elizabeth Swann, w wykonianiu Keiry Knightley. Ale teraz producenci zadecydowali, że trzeba obciąć koszty. Ofiarą tej decyzji padnie Orlando Bloom. – dodała.

Trzecia część, która ma nosić tytuł Piraci z Karaibów: Na krańcu świata jest już nakręcona, jeszcze tylko czeka na swoją premiere. Zaplanowana jest ona na 25 maj 2007 roku. Za kamerą stanął twórca dwóch poprzednich części Gore Verbinski (The Ring, Prognoza na życie). Scenariusz został napisany przez Teda Elliotta i Terry'ego Rossio, zaś za produkcje odpowiedzialny jest Jerry Bruckheimer.

Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka 2006Kadr z filmu Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka 2006

Fabuła pierwszej części, która nosi tytuł Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły, i która zapoczątkowała tę sagę przedstawia się następująco: Kapitan Barbossa kradnie piracki statek kapitana Jacka Sparrowa, „Czarną Perłę”, a następnie atakuje miasto Port Royal i porywa córkę gubernatora, Elizabeth Swann. Sparrow zawiera sojusz z przyjacielem z dzieciństwa Elizabeth, Willem Turnerem. Na pokładzie najszybszego okrętu brytyjskiej floty „H.M.S. Interceptor” obaj wyruszają w pościg. Ich z kolei goni na statku „H.M.S. Dauntless” narzeczony Elizabeth – komandor Norrington. Barbossa zmierza na tajemniczą wyspę Isla de Muerte, gdzie dojdzie do ostatecznej rozgrywki. Okazuje się, że Barbossa i jego ludzie po zachodzie słońca przeistaczają się w armię żywych szkieletów. Związane jest to z klątwą, ciążącą na ukrytym skarbie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

opatrznik

Jesli zostanie to naglosnione to na IV czesc w kinach moze zjawic sie malo osob. Juz teraz III czesc na szaraczkow byla dziwna i wogole. Dla pasjonatow gatunku lub pasjonatow kina to duzo nie zmienia ale tacy ludzie to mniejszosc.. Szaraczki zawsze widza w filmie albo fajnego aktora, aktorke itp..

Przyznam szczerze ze postac Willa zostala przycmiona przez inne ;) ale jakos nie moge sobie wyobrazic zeby moglo go zabraknac :) pozbywanie sie kluczowych postaci to zawsze sygnal o koncu czegos …

Proszę czekać…