http://vimeo.com/mironkundzicz

Pitt dziennikarzem 0

Scenarzysta Paul Abbott potwierdził, że Brad Pitt zagra dziennikarza Cala McCaffreya w amerykańskiej wersji miniserialu BBC State of Play z 2003 roku.

Historia opowiada o prasowym śledztwie w sprawie morderstwa pani politolog, która, jak się okazuje, była kochanką przyszłego ministra energetyki. Ślady prowadzą do spisku pomiędzy rządem brytyjskim, a częścią przemysłu naftowego.

Brad Pitt i Morgan Freeman w filmie Siedem 1995Brad Pitt i Morgan Freeman w filmie Siedem 1995

W oryginale McCaffrey, którego zagrał John Simm (24 Hour Party People), jest reporterem i byłym szefem kampanii wyborczej podejrzanego ministra, którego w oryginale zagrał David Morrissey (Nagi instynkt 2). Dziennikarz, w trakcie śledztwa, zwiąże się z żoną ministra, która obecnie jest z nim w separacji. W rolę żony, w oryginale, wcieliła się Polly Walker (8 i pół kobiety).

Poza Bradem Pittem (Uśpieni) w obsadzie nowe wersji znaleźli się James McAvoy (Wimbledon), Kelly Macdonald (Trainspotting), Marc Warren (Hooligans), Philip Glennister i Bill Nighy (Wysyp żywych trupów), który w oryginale zagrał zgryźliwego redaktora naczelnego gazety, Camerona Fostera. Aktor otrzymał za tę rolę Nagrodę BAFTA.

Serial był nominowany do Nagordy BAFTA w kategorii najlepszy serial dramatyczny. Poza tym zdobył nagrodę na Banff Television Festival i wygrał Broadcasting Press Guild Award.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…