"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Hugh Jackman u Lee Danielsa 1

W jednym z ostatnich wywiadów reżyser Lee Daniels (Precious: Based on the Novel "Push" by Sapphire) ujawnił, iż aktor Hugh Jackman (X-Men Geneza: Wolverine) zagra główną rolę w jego najnowszej produkcji – dramacie pt. Selma. Wciąż nie wiadomo czy na planie pojawi się także Robert De Niro, który był wcześniej związany z tym projektem.

Hugh Jackman w filmie X-Men Geneza: Wolverine (2009)

Tytuł filmu jest nawiązaniem do Amerykańskiego miasteczka w stanie Alabama. Stało się ono symbolem w walce czarnoskórych mieszkańców tego kraju o równouprawnienie. W miasteczku tym blisko 57% ogółu społeczeństwa stanowili czarnoskórzy, jednak zaledwie 1% z nich miało prawo głosu. Amelia Boyton wraz z mężem zainicjowała akcję, która miała na celu zmianę tego stanu rzeczy.
W 1965 roku małżeństwo Boytonów zorganizowało marsz protestacyjny. Planowali przejść oni 87 kilometrów z miasteczka Selma do stolicy stanu – Montgomery. Pierwszy z marszy został 7 marca brutalnie przerwany przez lokalną policję. Dzień ten nazwano "krwawą niedzielą" ze względu na ogromną liczbę rannych. Kolejny marsz został z kolei przerwany przez sąd okręgowy, który zakazał tego typu akcji protestacyjnej. Dopiero trzeci odbył się bez przeszkód. W dniach od 21 do 25 marca blisko 25 tysięcy czarnoskórych mieszkańców Selmy w Montgomery na żywo uczestniczyło w wiecu Martina Luthera Kinga Jr.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…