widoczny tu i tam. hasam.

Kolejne dofinansowania PISF'u 0

Podczas sesji 4/2006 w ramach PO Produkcja Filmowa i PO Rozwój Projektów Filmowych rozpatrzono łącznie 97 wniosków, w tym 54 wnioski o dofinansowanie produkcji filmowej, 20 wniosków o dofinansowanie developmentu oraz 23 wnioski na stypendia dla scenarzystów.

Po zapoznaniu się z wynikami pracy Ekspertów oraz treścią projektów filmowych Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ogłasza listę projektów, które uzyskały środki PISF, listę projektów, które przechodzą do następnej sesji z powodu niewystarczających środków finansowych oraz listę projektów, które zostały skierowane do dodatkowej oceny.W tej sesji PISF dofinansował aż 4 koprodukcje międzynarodowe z udziałem Polaków. W tej liście znalazł się m.in. najnowszy film Petra Zelenki Bracia Karamazow, którego zdjęcia powstaną w 100% w Polsce, Ken Loachi jego These Times, o którym pisaliśmy <a href=http://fdb.pl/w1161,Ken,Loach,kr%C4%99ci,film,o,Polakach.html title=TUTAJ>TUTAJ. Dofinansowanie otrzymały inne koprodukcje międzynardowe: Mały biały konik w reżyserii Oliviera Parkera i Dzwonnik z Notre Dame Jeno Hodi'ego.

Wśród polskich twórców, którzy otrzymali dofinansowanie znaleźli się m.in.:

Stary człowiek i pies reż. Witold Leszczyński – Scenariusz opowiada historię starzejącego się, niegdyś uznanego twórcy, zmagającego się z własnymi kompleksami i przywarami, a przy tym bezradnego wobec nowej rzeczywistości, która w bezwzględny sposób wyrzuca go na margines egzystencji. Dotacja 1.100.000 zł.

Korowód reż. Jerzy Stuhr – Opowieść o poszukiwaniu i znajdowaniu się ludzi, o ich wyborach, sile przypadku, cierpieniu, miłości i o tym jak rodzące się uczucie moSe zmienić człowieka na lepsze. Opowieść która ukazuje nam jak mało wiemy o sobie i jak mylne mamy wyobraSenie nawet o najbliższych nam osobach. Dotacja: 1.500.000 zł.

Edgar i Róża reż. Leszek Wosiewicz – To opowieść o miłości dwojga ludzi, którzy spotkali się w krańcowych momentach swojego Sycia (on rzucił karierę muzyka rockowego, by odnaleźć równowagę ducha i sens w spokojnym Syciu ona stoczyła się na dno dworcowego życia wśród bezdomnych) i którzy odnajdują powołanie do życia klasztornego. Dotacja: 490.000 zł.

Dotacje dla koprodukcji międzynarodowych z udziałem Polaków:

These Times reż. Ken Loach – Angie, 30-letnia samotna matka, pracuje dla agencji rekrutującej tanią siłę roboczą z Polski. Po kłótni ze swym szefem rzuca pracę i przekonuje swoją przyjaciółkę do załoSenia spółki zajmującej się pozyskiwaniem niskoopłacanych robotników z Polski. Wkrótce, kiedy okazuje się, Se potrzeby rynku przerastają możliwości małej, nieformalnej firmy, wspólniczki decydują się na rozwiązania nie do końca zgodne z prawem. Nie dostający pensji robotnicy buntują się. Dotacja: 546.509zł.

Mały biały konik reż. Olivier Parker – Opowieść rozgrywa się w latach 40. XIX wieku. 13-letnia Maria, osierocona przez obojga rodziców, udaje się do tajemniczego dworu Moonacre. To miejsce pełne sekretów, gdzie czas zdaje się płynąć zupełnie inaczej. Dziewczynka dowiaduje się, Se jako ostatnia z KsięSycowych KsięSniczek, musi ocalić dwór przed zagładą i naprawić błędy przodków. W pełnej poświęcenia walce wspierają ją magiczni przyjaciele. Dzięki pomocy sił nadprzyrodzonych, Maria pokonuje zło, pojednuje zwaśnione rody i przynosi ziemiom Moonacre spokój.

Bracia Karamazow reż. Petr Zelenka – Film jest zapisem próby teatralnej Braci Karamazow realizowanej w stoczni Gdańskiej. Jest to jednocześnie realna próba teatralna i część prawdziwej rzeczywistości. Pod koniec, pod wpływem dramatycznego wydarzenia, jakim jest śmierć dziecka, sztuka i rzeczywistość stapiają się w jedno. Spektakl się kończy, aktorzy wychodzą ma zewnątrz, powracają do swojego życia, wychodzą na ulicę?

Dzwonnik z Notre Damme reż. Jeno Hodi – Adaptacja klasycznej powieści Wiktora Hugo pt. Dzwonnik z Notre Damme, opowiadającej o życiu okrutnie oszpeconego, garbatego, Quasimodo, który zakochuje się w pięknej Cygance, Esmeraldzie.

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Polski Instytut Sztuki Filmowej /pisf.plPolski Instytut Sztuki Filmowej /pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…