"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Spielberg o Jackie Kennedy 0

Steven Spielberg to nie tylko utalentowany reżyser, ale i coraz lepszy producent filmowy. Artysta, bowiem zaczyna angażować się w produkcje coraz to nowych filmów. Tym razem Spielberg szuka odpowiedniej osoby, która mogłaby nakręcić film na podstawie scenariusza Noaha Oppenheima. Główną bohaterką filmu byłaby Jackie Kennedy.

Reżyser Steven Spielberg

Jacqueline KennedyJacqueline Kennedy

Wszystko wskazuje na to, iż reżyser dogada się ze stacją HBO, która nakręci miniserial o życiu amerykańskiej pierwszej damy – żony prezydenta Johnna Kennedy’ego. Fabuła scenariusza podobno koncentruje się na przedstawieniu losów tej niezwykłej kobiety od zamachu i śmierci prezydenta. Dowiemy się jak wszystko wyglądało z jej perspektywy oraz jak potoczyły się jej dalsze losy.

Jacqueline Kennedy urodziła się 28 lipca 1929 w Southampton w Nowym Jorku jako Jacqueline Lee Bouvier. Jacqueline kształciła się w prywatnych szkołach, pisała wiersze, przez pewien czas była nawet baletnicą. W Waszyngtonie, gdzie pracowała jako fotograf, poznała kongresmana Johna F. Kennedy’ego późniejszego senatora Massachusetts. Jacqueline Bouvier i John F. Kennedy pobrali się 12 września 1953. Uroczystość, choć kameralna, stała się jednym z wydarzeń towarzyskich roku. W 1956 Jackie urodziła dziewczynkę, Arabellę, która zmarła jednak krótko po porodzie. W roku 1960 urodził się ich syn – John F. Kennedy Jr.
W 1963 rozpoczęła się seria tragedii. Jackie urodziła przedwcześnie synka Patricka, który zmarł jednak po dwóch dniach (7–9 sierpnia 1963). 22 listopada 1963 podczas przejazdu kawalkadą oddano cztery strzały do prezydenta, z czego jeden był chybiony. Jednak trzy pozostałe zraniły Kennedy’ego w mózg i szyję. Pół godziny później John F. Kennedy, 35. prezydent Stanów Zjednoczonych nie żył. Jacqueline jako wdowa stała się symbolem żałoby narodowej. Jak zawsze, nawet w smutnych okolicznościach, zaprezentowała elegancję i powagę. Znalazła wsparcie w młodszym bracie Johna, Robercie "Bobbym" Kennedym. Niestety, podczas kampanii w 1968, kandydat na prezydenta Robert Francis Kennedy został zastrzelony 6 czerwca 1968 w Los Angeles.
Aby ukoić ból, znalazła kolejnego powiernika, a był nim Arystoteles Onasis. Wzięli ślub 22 października 1968 w Grecji. W roku 1973 syn Onanisa z poprzedniego związku zginął w katastrofie lotniczą. O śmierć oskarżano właśnie Jackie, która wyprosiła u męża zgodę na podróż lotniczą dla jego syna. W końcu Onasis zaczął czynić przygotowania do separacji i rozwodu, ale zanim podjął radykalne kroki, zmarł 15 marca 1975. Jackie ponownie została wdową.

(biografia: wikipedia.pl)

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…