Klątwa 2 spadła na Amerykę 0

Klątwa 2 w reżyserii Takashiego Shimizu z Amber Tamblyn w roli głównej trafiła na pierwsze miejsce amerykańskiego box office.

Akcja sequelu toczy się w Tokio, gdzie ofiarami przerażającej klątwy padają kolejne z pozoru niezwiązane ze sobą osoby. Klątwa rozprzestrzenia się szybko i dotyka każdego, kto znajdzie się w jej zasięgu. Klątwa 2 to amerykańska wersja makabrycznego japońskiego horroru Klątwa Ju-on. Film w pierwszy weekend zarobił 22 miliony dolarów.Na drugie miejsce spadła Infiltracja Martina Scorsese. Obraz zarobił 18 milionów dolarów.

Na trzecim miejscu w notowaniu znalazł się obraz Man of the Year. Bohaterem filmu jest gospodarz telewizyjnego programu politycznego (Robin Williams), który postanawia dla żartu wystartować w wyborach prezydenckich. Poważne problemy pojawią się, gdy mężczyzna w wyniku niezwykłego zbiegu okoliczności zostanie wybrany. Obraz w reżyserii Barry'ego Levinsona zarobił w ten weekend 12 milionów dolarów.

W tym tygodniu po raz pierwszy na liście z siedmioma milionami dolarów znalazł się The Marine. W roli głównej wystąpił debiutant, mistrz wrestlingu John Cena. Wcielił się on w postać bohaterskiego żołnierza, który zostaje nie z własnej woli zwolniony ze służby wojskowej w Iraku. Bohater musi jednak znów stanąć do boju, gdy okrutny gangster porywa jego żonę. Obraz w reżyserii Johna Bonito znalazł się na szóstym miejscu.

Ostatnią nowością jest One Night With The King w reżyserii Michaela O'Sajbela. Obraz opowiada o dziewczynie z prowincji, która zakochuje się w królu i postanawia zdobyć jego serce. W filmie zagrali Tiffany Dupont, Luke Goss i Peter O'Toole. Z ponad 4 milionami dolarów obraz uplasował się na dziewiątej pozycji.

megafon.pl

Zobacz zwiastun Klątwy 2 na fdb.pl.

Kadr z filmu Klątwa 2 2006Kadr z filmu Klątwa 2 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…