"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Co dalej z MGM? 0

Wciąż nie wiadomo, co stanie się z upadającym studiem Metro-Goldwyn-Mayer (MGM). Na chwilę obecną trwa procedura sprzedaży przedsiębiorstwa, które w całości chcą kupić Time Warner Inc. (właściciel Warner Bros), Lionsgate Entertainment Corp. oraz Access Industries (rosyjskiego miliardera). Problem w tym, iż wszystkie firmy chcą kupić studio za mniejsze pieniądze niż liczył zarząd MGM.

Logo studia MGM

Jak poinformowały branżowe media w wyścigu o zakup studia MGM na chwilę obecną wygrywa Time Warner Inc., który gotowy jest wyłożyć 1,5 mld $. Jednak jest to o 0,5 mld $ mniej niż liczył zarząd wytwórni. Ten z kolei musi się spieszyć z decyzją, gdyż do połowy kwietnia MGM musi zapłacić blisko 450 mln $ długu. Co prawda zarząd poprosił o przedłużenie terminu spłaty, ale to już kolejna taka prośba więc wierzyciele mogą nie chcieć się tym razem zgodzić. Tym samym wymusiliby sprzedaż przedsiębiorstwa nieco gorzej niż zakładali inwestorzy.

Metro-Goldwyn-Mayer to amerykańska wytwórnia filmowa zajmująca się produkcją filmów, mająca swoją siedzibę w Hollywood. MGM zostało oficjalnie założone w 1924 w wyniku połączenia trzech mniejszych przedsiębiorstw. W swoich najlepszych latach produkowało 40 filmów rocznie i zatrudniało największe gwiazdy kina jak Elvis Presley, Clark Gable, Greta Garbo, Jean Harlow, James Stewart, Buster Keaton oraz Laurel i Hardy (Flip i Flap).

Do jej najcenniejszych walorów należy ogromna biblioteka filmów oraz prawa do realizacji filmów o Bondzie. Kilka lat temu studio zakupiło również prawa do ekranizacji Hobbita.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…