2. FMF wydarzeniem Roku 2009 0

Druga edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie – Wydarzeniem Roku 2009. To drugie z rzędu wyróżnienie dla Festiwalu przyznane przez recenzentów trzech polskich portali poświęconych muzyce filmowej: MuzykaFilmowa.pl, Soundtracks.pl i FilmMusic.pl.

2. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

W uzasadnieniu werdyktu napisano:

Muzycznych wydarzeń w zeszłym roku nie brakowało. Ale gdy zasiadaliśmy do plebiscytu chyba nikt nie wątpił, że to właśnie Kraków zbierze laury po raz kolejny. Głosowanie było więc już tylko formalnością, choć czarnych koni w stawce nie brakowało. Dawna stolica Polski raz jeszcze zaoferowała nam multum niezapomnianych wrażeń i sporej dawki emocji, a my raz jeszcze daliśmy się jej porwać. W maju ponownie wybieramy się na krakowskie Błonia. Ale czy będzie hat-trick? O tym przekonamy się za rok.

Przypominamy, że 3. Festiwal Muzyki Filmowej odbędzie się w tym roku w dniach 20 – 22 maja. W programie m.in.: Tan Dun w niezwykłym duecie z Leszkiem Możdżerem i monumentalny koncert złożony z największych przebojów muzycznych Shigeru Umebayashiego (twórcy muzyki do takich filmów jak Cesarzowa, Dom latających sztyletów i Spragnieni miłości), a w wielkim finale projekcja trzeciej części trylogii Władca Pierścieni z gościem specjalnym – Howardem Shorem. Nie zabraknie także spotkań w Akademii Festiwalowej w Rynku Głównym oraz niezwykłego przeglądu filmowego w Kinie Pod Baranami. Sponsorem Strategicznym Festiwalu jest Tauron Polska Energia.

Więcej o programie i gościach Festiwalu: www.fmf.fm.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…