"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nolan o Incepcji 0

Reżyser Christopher Nolan (Mroczny rycerz) spotkał się z dziennikarzami rozmawiając na temat pracy przy swoim nowym filmie pt. Incepcja. Rozmowa dotyczyła głównie filmowania oraz tego, w jakich scenach artysta postanowił wykorzystać kamery IMAX (korzystające z formatu 65 lub 70 mm).

Reżyser Christopher Nolan

W wywiadzie Nolan poinformował, iż w przypadku filmu Incepcja przy niektórych scenach korzystał z kamer 65 mm (a nie 70 mm jak w przypadku Mrocznego rycerza). Reżyser zdradził, iż głównym powodem zmiany kamer była ich poręczność. Te umożliwiające nagrywanie na mniejszej taśmie dawały o wiele lepszy efekt i były wygodniejsze. Szczególnie, że sceny, w których je wykorzystywano najczęściej były skomplikowane pod względem wizualnym.

Przypomnijmy, iż podobnie jak w przypadku Mrocznego rycerza, Christopher Nolan postanowił nakręcić część scen w filmie Incepcja używając kamer umożliwiających nagrywanie na większych taśmach. Dzięki temu efekty wizualne w kinach IMAX będą robiły piorunujące wrażenie (tradycyjnie filmy nagrywa się na taśmie 35 mm).

Wciąż jednak nie wiadomo czy Incepcje będziemy oglądać tylko w wersji 2D. Studio Warner Bros nie podjęło decyzję czy przekonwertować film. Sam reżyser nie jest pewny czy tego chce. Z jednej strony jest zauroczony technologia trójwymiarową z drugiej zaś boi się, że niektóre efekty mogą wyglądać bardzo sztucznie.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…