"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Carey Mulligan w My Fair Lady 0

Młoda aktorka Carey Mulligan (nominowana w tym roku za rolę w filmie Była sobie dziewczyna) najprawdopodobniej zagra główną rolę w remake’u słynnego musicalu pt. My Fair Lady. Taką rewelacje podała Emma Thompson, która jest autorką scenariusza do tego filmu. Zdjęcia ruszają jeszcze w tym roku.

Carey Mulligan w filmie Była sobie dziewczyna (2009)

Akcja remake’u podobnie jak oryginału ma rozgrywać się w 1912 roku. Producenci filmu chcą jednak, aby zdjęcia powstały w Londynie (a nie jak w przypadku oryginału w studiu). Wciąż nie wiadomo, kto zagra główną rolę męską. Wcześniej wymieniano Hugha Granta, jednak od tygodnia nikt udziału aktora w tym projekcie nie chce potwierdzić.

Głównym bohaterem filmu My Fair Lady jest ekscentryczny filolog i profesor Higgins, który zakłada się ze znajomymi, iż z prostej dziewczyny zrobi prawdziwą damę. Jego wybór pada na dobroduszną sprzedawczynię kwiatów – Elizę Doolittle. Mężczyzna postanawia nauczyć ją wytwornego języka, zachowania oraz charakteru, który przystoi osobie na pozycji. Po serii zabawnych porażek w końcu mu się to udaje.

W produkcję filmu zaangażowani są Duncan Kenworthy (Notting Hill) oraz Cameron Mackintosh (legendarny producent teatralny).

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…