"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Bekmambetow o Frankensteinie ? 0

W sieci pojawiła się nieoficjalna informacja jakoby reżyser Timur Bekmambetow (Wanted- Ścigani) był zainteresowany realizacją filmu, w którym głównym bohaterem byłby Victor Frankenstein. Jeśli plotka okaże się prawdą to byłby kolejny projekt opowiadający historię tego mrocznego naukowca.

Reżyser Timur Bekmambetow

Projekt Bekmambetowa ma być adaptacją powieści Petera Ackroyda pt. Casebook of Victor Frankenstein. Akcja powieści rozgrywa się w XIX wieku na uniwersytecie w Oxfordzie. Głównym bohaterem jest profesor Victor Frankenstein, który poznaje młodego ambitnego naukowca – Percy’ego Bysshe Shelley’a. Pod wpływem nowej znajomości profesor rozpoczyna badania nad ludzkim ciałem, eksperymentuje także z próbą ożywienia zwłok. Wkrótce zaś ożywianie zmarłych staje się jego obsesją, to doprowadza go na ścieżkę najmroczniejszej nauki.

Od kilku miesięcy informujemy was, iż filmami o tej postaci są także zainteresowani tacy reżyserzy jak: Guillermo del Toro, Bruce Campbell oraz Patrick Tatopoulos. Na chwilę obecną nie wiadomo, aby jakikolwiek projekt wszedł w fazę realizacji.

Okładka powieści pt. Casebook of Victor FrankensteinOkładka powieści pt. Casebook of Victor Frankenstein

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…