"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO Świat: Alicja liderem 0

Czwarty raz z rzędu produkcja Tima Burtona pt. Alicja w krainie czarów zdobyła podium w rankingu Box Office Świat. Familijna produkcja w miniony weekend zgromadziła 46,1 mln $. Tym samym wpływy z wyświetlania w kinach poza USA wynoszą rekordową kwotę 363 mln $. To świetny wynik jak na produkcję, która pojawiła się w kinach w marcu.

Kadr z filmu Alicja w Krainie Czarów (2010)

Przeczytaj, kto znalazł się jeszcze w pierwszej piątce.

Pozycję drugą w miniony weekend zdobyła animacja DreamWorks pt. Jak wytresować smoka. Trójwymiarowej animacji udało się zarobić przyzwoite 31 mln $. Łączne przychody tej produkcji to już 42 mln $ (poza Stanami Zjednoczonymi), przypomnijmy, iż w kilku krajach świata obraz ten zadebiutował w kinach już w ubiegły weekend.

Pozycja trzecia przypadła tym razem najnowszej produkcji Martina Scorsese pt. Wyspa tajemnic. Thriller zarobił w miniony weekend kolejne 10 mln $. Łączne przychody wynoszą, więc 125,6 mln $. To prawdziwy rekord dla tego reżysera.

Na czwartej pozycji znalazł się Avatar, który gości w tym rankingu nieprzerwanie od grudnia ubiegłego roku. Produkcja Jamesa Camerona wciąż radzi sobie na świecie nieźle, w weekend wpływy wyniosły 7,6 mln $. Tym samym przychody z wyświetlania w kinach poza USA wynoszą już 1,95 mld $. To rekord, który trudno będzie komukolwiek pobić. Niestety jednak nie uda się przebić magicznej bariery 2 mld $. Może przebije ją kolejna produkcja Camerona?

Pozycję piątą zajmuje sportowy dramat The Blind Side. To właśnie za rolę w tym filmie Oscara dostała Sandra Bullock. Przychody w weekend wyniosły 6,7 mln $, łącznie w kinach film zdołał zdobyć jedynie 22,4 mln $. To wyjątkowo mało, jeśli weźmiemy pod uwagę Stany Zjednoczone, tam produkcja ta była hitem. Być może ze względu na fakt, iż dramaty sportowe poza USA nie są zbyt popularne na świecie.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…