"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO Świat: Tytani zdobywają świat 0

Podobnie jak na rynku amerykańskim tak i na całym świecie liderem zestawienia Box Office została superprodukcja pt. Starcie Tytanów. Debiutujący na ekranach film Louisa Leterriera zarobił w ciągu trzech weekendowych dni dobrą sumę 44,2 mln $. To jak na razie najlepiej sprzedająca się produkcja, której akcja dzieje się w dawnych czasach (zarobiła w pierwszy weekend więcej niż Troja czy 300).

Kadr z filmu Starcie Tytanów (2010)

Miejsce drugie należy do animacji studia DreamWorks Animation pt. Jak wytresować smoka. Sympatyczny familijny film zarobił w ciągu weekendu kwotę 38,5 mln $. Łączne przychody z wyświetlania poza USA wynoszą już niecałe 90 mln $.

Pozycję trzecią w rankingu Box Office Świat zdobyła Alicja w Krainie Czarów. Film ten zdołał zgromadzić kolejne 34,2 mln $. Sukces tej produkcji już chyba nikogo nie dziwi, tym bardziej, iż na kontach z przychodów poza rynkiem amerykańskim znajduje się już wielka kwota 422,3 mln $.

Tuż za podium, na miejscu czwartym, uplasował się familijny obraz pt. Niania i wielkie bum. Zarobek w wysokości 10,3 mln $, był możliwy głównie dzięki europejskiemu rynkowi, gdzie ta produkcja pojawiła się.

Miejsce piąte przypadło z kolei komedii Dorwać byłą z udziałem Gerarda Butlera i Jennifer Aniston. Obraz zarobił w miniony weekend przyzwoite 9,3 mln $. Może to niezbyt dużo, ale na pewno przy takiej konkurencji ten wynik należy pochwalić.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…