http://vimeo.com/mironkundzicz

O sile książek 0

New Line Cinema kupiła prawa do adaptacji książki Atramentowe serce. Jest to pierwsza część trylogii fantasy autorstwa Cornelii Funke.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w listopadzie we Włoszech. Następnie mają się przenieść do Shepperton, gdzie trwają już prace nad inna produkcją dla dzieci, His Dark Materials: The Golden Compass, którą również produkuje New Line.

Brendan Fraser w filmie Mumia powraca 2001Brendan Fraser w filmie Mumia powraca 2001

Fabuła Atramentowego serca opowiada o ojcu, którego zagra Brendan Fraser (Miasto gniewu). Ma on zdolności ożywiania bohaterów książek, kiedy czyta je na głos swojej córeczce. Kiedy zostaje porwany przez jednego z fantastycznych bohaterów powieści, jego córka i jej przyjaciele postanawiają go uwolnić.

Oprócz Frasera w obrazie wystąpią Paul Bettany (Obłędny rycerz) i Jim Broadbent (Moulin Rouge!). Za kamerą stanie Iain Softley (K-Pax), a twórcą scenariusza jest David Lindsay-Abaire (Roboty), który już został wybrany do adaptacji drugiej części trylogii, Inkspell. Ostatni tom tryptyku, Inkdawn, zostanie opublikowany w następnym roku w Wielkiej Brytanii.

Produkcją filmu zajmie się Barry Mendel (Serenity), razem z autorką książek. Producentem wykonawczym będzie Diana Pokorny.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…