widoczny tu i tam. hasam.

Anna Jadowska w pitchingu festiwalu w Rzymie 0

1. Cinema: Festa Internazionale di Roma (1. Festiwal Filmowy w Rzymie) potrwa do 21 października. W pitchingu zorganizowanym podczas tej imprezy Anna Jadowska zaprezentuje swój projekt Niebieskie drzwi. Jej kandydaturę zgłosił Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwalowe pokazy odbywają się głównie w Auditorium Parco della Musica, ale także i w innych miejscach Rzymu takich jak Via Venetto, Piazza del Popolo czy Cinecitta. W ramach festiwalu swoją światową premierę będą mieć m.in. La sconosciuta w reż. Giuseppe Tornatore oraz The prestige w reż. Christophera Nolana Oprócz festiwalu organizowane będą również dyskusje panelowe, wystawy i koncerty muzyki filmowej pod dyrekcją m.in. Ennio Morricone. Jednym z głównych wydarzeń festiwalu jest pitchning: New Cinema: Focus Europe (Nowe kino: Europa) W skład jego komitetu selekcyjnego weszli: Cedomir Kolar, Simon de Santiago i Rosanna Seregni.

W pitchingu mogli wziąć udział twórcy, którzy mają za sobą debiut fabularny a obecnie są w trakcie poszukiwania pieniędzy na swój drugi film. Komitet wybrał 12 europejskich filmowców, którzy zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich nowych projektów. Wśród nich znalazła się Anna Jadowska i jej projekt Niebieskie drzwi – której kandydaturę zgłosił Polski Instytut Sztuki Filmowej – jeden z partnerów tego wydarzenia.

Instytut na festiwalu w Rzymie reprezentował będzie Maciej Karpiński, zastępca dyrektora Instytutu d/s promocji zagranicznej. – Debiutujący w tym roku festiwal w Rzymie ma szansę stać się jedną z ważniejszych filmowych imprez w Europie. Dlatego istotne jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu z jego organizatorami w celu ustalenia zasad przyszłej współpracy – powiedział Maciej Karpiński.

W ramach pitchingu, poprzedni film Anny Jadowskiej Teraz Ja zostanie zaprezentowany przedstawicielom międzynarodowego środowiska filmowego. Oprócz tego reżyserka będzie brać udział w licznych spotkaniach koprodukcyjnych.

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Anna Jadowska na planie filmu Teraz Ja /filmpolski.plAnna Jadowska na planie filmu Teraz Ja /filmpolski.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…