"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Osobisty film Scorsese 0

Martin Scorsese przyznał, iż w swoim pomyśle na gangsterski film pt. The Irishman chce zawrzeć swój osobisty wątek oraz przemyślenia Roberta De Niro. Tym samym film ma nawiązywać do twórczości znanego reżysera Federico Felliniego, który także w swoich projektach zawierał niektóre własne doświadczenia.

Reżyser Martin Scorsese

Scenariusz do The Irishman napisał Steve Zaillian. Opisał on prostą gangsterską opowieść, która teraz ma zostać przerobiona. Marzeniem Scorsese jak tak skonstruowanie fabuły, aby poza głównym wątkiem zawrzeć kilka własnych osobistych doświadczeń, jakie w latach młodości przeżywał on sam oraz Robert De Niro.
Sam projekt to z kolei opowieść o Franku "Irlandczyku" Sheeranie, jednym z dwóch nie Włochów współpracujących z Nowojorską mafią. Był on płatnym zabójcą, który na krótko przed śmiercią przyznał się do zamordowania Jimmy’ego Hoffy (przewodniczącego amerykańskich związków zawodowych, którego ciała nigdy nie odnaleziono).

Gangsterski film powstanie jednak dopiero po tym jak reżyser skończy pracę nad trójwymiarowym filmem dla dzieci pt. Invention of Hugo Cabret.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…