"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Światowy BO: Tytani górą 0

W miniony weekend produkcji Starcie Tytanów udało się utrzymać pozycję lidera rankingu Box Office Świat. Przychody na poziomie 53,6 mln $, były możliwe dzięki rewelacyjnemu startowi w Ameryce Łacińskiej. Łączne przychody obrazu w reżyserii Louisa Leterriera z rynku zewnętrznego wynosi już 188,7 mln $.

Kadr z filmu Starcie Tytanów (2010)

Na pozycji drugiej znalazła się Alicja w Krainie Czarów. Rezultat weekendu na poziomie 34,1 mln $, oraz całkowite przychody z wyświetlania na całym świecie (poza USA) w wysokości 503,5 mln $, świadczą, iż Walt Disney Pictures wciąż potrafi produkować świetne filmy.

Pozycję trzecią utrzymała animacja Jak wytresować smoka, która zarobiła 15,5 mln $. W przypadku tej produkcji wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie (nie uwzględniając USA) wynoszą już 176,5 mln $. Tak, więc amerykanom produkcja ta przypadła chyba bardziej do gustu.

Na pozycji czwartej znalazła się komedia z udziałem Steve Carella pt. Nocna randka. W przypadku tej produkcji nie ma specjalnej rewelacji. Obraz zarobił w ciągu weekendu 8,1 mln $, a przychody z wyświetlania na 41 rynkach wynoszą jedynie 17,8 mln $.

Pierwszą piątkę zamyka komedia romantyczna pt. Dorwać byłą. Obraz z udziałem Jennifer Aniston i Gerardem Butlerem zarobił 7,2 mln $, dzięki czemu przychody z wyświetlania na zagranicznym rynku wynoszą już 51,5 mln $. To całkiem dobry wynik jak na tego typu produkcję.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…