"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Sam Mendes o Czarnoksiężniku z Oz 0

Po tym jak MGM wstrzymało pracę nad nowym Bondem, reżyser Sam Mendes został bez pracy. Nie na długo, bowiem właśnie poinformowano, iż artysta zajmie się pracą nad filmem, którego głównym bohaterem będzie Czarnoksiężnik z krainy Oz. Projekt nosi tytuł Oz The Great And Powerful i powstanie w oparciu o scenariusz autorstwa Mitchella Kapnera.

Reżyser Sam Mendes

Skrypt został napisany w oparciu o książki, których autorem jest L. Frank. Fabuła ma się skupiać na przedstawieniu losów tego niezwykłego człowieka, dowiemy się więcej na temat jego pochodzenia a także jak to się właściwie stało, iż został władcą krainy Oz. Propozycję zagrania głównej roli złożono Robertowi Downey'owi Jr.

Czarnoksiężnik z Oz to żaden potężny czarownik, tak naprawdę to były pracownik cyrku, brzuchomówca i specjalista od balonów. Kiedy skłócony z dyrektorem cyrku wznosi się na specjalnie skonstruowanych balonach trafia do tajemniczej krainy Oz. Tam został wzięty przez jej mieszkańców za potężnego czarnoksiężnika. Bojąc się go mieszkańcy postanowili zrobić go władcą. Następnie kazał wybudować Szmaragdowy Gród i nosić zielone okulary, dzięki którym zwyczajne miasto wydaje się być całe zielone. Sam zaś postanowił zamieszkać w pałacu, do którego nikt nie miał wstępu. W ten sposób chciał uniemożliwić mieszkańcom odkrycie, iż jest tylko zwykłym człowiekiem.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…