Kolejna przegrana Polańskiego

Reżyser Roman Polański

Sąd apelacyjny Stanu Kalifornia podtrzymał decyzję sądu okręgowego w sprawie Polskiego reżysera Romana Polańskiego. Oznacza to, że coraz mniejsze są szanse, iż reżyser uniknie obecności przed Amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Przypomnijmy, iż aktualnie Roman Polański przebywa w areszcie domowym w swoim Szwajcarskim domu w miejscowości Gstaad.

Polski reżyser Roman Polański został aresztowany we wrześniu ub. roku na lotnisku w Zurichu. Zatrzymanie miało miejsce ze względu na list gończy, jaki amerykańskie władze wystawiły za reżyserem w 1979 roku. Wymiar sprawiedliwości tego kraju zarzuca reżyserowi gwałt na trzynastolatce oraz ucieczkę z kraju.

Amerykańscy adwokaci Polańskiego starali się o możliwość odbycia rozprawy bez konieczności obecności reżysera w Stanach. Jednak już po raz drugi przegrali. Teraz pozostaje im ostateczna możliwość – zgłoszenie się do Sądu Najwyższego.

W uzasadnieniu podtrzymaniu wyroku sędziowie, co prawda przyznali, iż sprawa aresztowania jest mocno kontrowersyjna to jednak nie wyobrażają sobie braku obecności podejrzanego na sali sądowej.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux