widoczny tu i tam. hasam.

Ostatni klaps Kundli 0

21 października padł ostatni klaps na planie „Kundli” – bydgoskiej offowej czarnej komedii, w reżyserii 16 letniego Marcina Stankiewicza (Stana Kievitza).

Mimo, że zdjęcia zakończyły się oficjalnie 4 wrześnie, kundlowa ekipa spotkała się ponownie, by nakręcić jeszcze jedną, najbardziej brutalną scenę w filmie. – To jest retrospekcja przedstawiająca charakter psychologiczny głównego bohatera – Rokiego. – tłumaczy Marcin Stankiewicz – W tej scenie mściwy gangster przychodzi do jednego ze swoich dłużników po zaległe pieniądze. Ten pan nie ma jednak dla Rokiego gotówki, wiec zostaje delikatnie mówiąc… poturbowany. – śmieje się reżyser.

- Przyszliśmy do domu aktora, zrobiliśmy mu bałagan w pokoju i jeszcze go pobijemy. – komentuje ktoś z ekipy.

Tytułowi kundle to Kosa i Szary – dwaj nieudacznicy życiowi, którzy każdy dzień spędzają na ławce w starym, śmierdzącym parku, gdzie wszyscy ludzie udają się ze swoimi zwierzakami na poranną toaletę. Ci dwaj winni są sporą sumę pieniędzy człowiekowi, o którym nawet lepiej nie myśleć – Rokiemu, bezwzględnemu gangsterowi, który pozbywa się ludzi bez mrugnięcia okiem. Kosa i Szary mają sześć dni na spłatę długu. Postanawiają porwać dziecko ze szkoły dla bogaczy. Nie wiedzą jednak, że tym ruchem wpakują się w jeszcze większe kłopoty…

- Kundle to poniekąd parodia gangsterskich produkcyjniaków z hollywoodu. – mówi Stankiewicz – Dlatego w naszym filmie nie może zabraknąć „odpowiednich” efektów specjalnych. Mimo, że Kacper Zamarło to mistrz w swoim fachu, musi trochę się napracować nad postprodukcją. W związku z tym premiera filmu została przesunięta na początek przyszłego roku. – tłumaczy reżyser

W głównych rolach: Krzysztof Filasiński (Szary), Krzysztof Nowakowski (Kosa) i Mariusz Ziółkowski (Roki) – śpiewaków z bydgoskiej Opery Nova.

Muzykę do filmu komponuje Marcin Błaszczyk.

- To będzie film z przymrużeniem oka. Opowiada o tym, że zło zawsze zwycięża a mniejsze zło przegrywa. – śmieje się na zakończenie Stankiewicz.

Zobacz zwiastun do filmu – TUTAJ.

Reżyser Kundli - Marcin StankiewiczReżyser Kundli - Marcin Stankiewicz

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…