"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO ŚWIAT: Tytani biją innych 0

Po raz kolejny liderem Światowego Box Office została superprodukcja Louisa Letteriera pt. Starcie Tytanów. Obraz, który w Stanach nie sprzedaje się tak dobrze jak chcieliby producenci na rynkach zewnętrznych radzi sobie bardzo dobrze. W miniony weekend przychody ze sprzedaży biletów wyniosły 32,1 mln $. To daje łączny wynik 240,4 mln $, z zysków osiągniętych poza Stanami Zjednoczonymi.

Kadr z filmu Starcie Tytanów (2010)

Pozycję drugą zajmuje Alicja w Krainie Czarów, która również na światowym rynku radzi sobie bardzo dobrze. W miniony weekend przychody wyniosły 26,7 mln $, zaś łączne zyski z wyświetlania w kinach poza USA to 548,5 mln $. Ten wynik na pewno satysfakcjonuje Tima Burtona, dla którego jest to prawdziwy rekord w całej długiej karierze.

Na miejscu trzecim w ten weekend znalazła się animacja DreamWorks pt. Jak wytresować smoka. Wynik z weekendu w wysokości 11,2 mln $, to całkiem niezły rezultat. Jednak łączne przychody w wysokości 194,1 mln $ nie są tak duże jak można byłoby się tego spodziewać.

Pozycję czwartą zajmuje francuska produkcja pt. Camping 2. Obraz ten zarobił 10,0 mln $, głównie we Francji i francuskojęzycznych regionach innych państw.

Pierwszą piątkę zamyka komedia Nocna randka, która w miniony weekend zarobiła 7,0 mln $. Łączne przychody obrazu, w którym główną gwiazdą jest Steve Carell wynoszą już 27,5 mln $.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…