Zdobywca Oscara napisze epicki film wojenny 2

Frank Pierson (Pieskie popołudnie, Leworęczny Luke czy Uznany za niewinnego) napisze scenariusz epickiego dramatu wojennego o Wojnie Koreańskiej pod tytułem 17 Days of Winter. Obraz wyreżyseruje Eric Brevig (Podróż do wnętrza ziemi).

Frank Pierson

17 Days of Winter opowiada o osobistych triumfach, odwadze i uniwersalnym człowieczeństwa w kontraście ze zwierzęcą brutalnością. 17 dniowa bitwa, w której 12 tysięcy amerykańskich marines i żołnierzy musiało stawić czoło tragicznym szansom i śmiertelnej temperaturze, podczas gdy atakowało ich 120 tysięcy chińskich żołnierzy.

Projekt wspierany przez ministra Korei Południowej i Związku Weteranów Korei będzie kręcony na terenie azjatyckiego kraju.

Premiera zaplanowana jest na 2012 rok. Obraz oczywiście będzie kręcony w 3D.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

pablo75

Jeżeli będzie w stylu "Byliśmy żołnierzami",to ja już szykuję dla tego filmu miejsce na półce wśród moich ulubionych filmów :))

Wojna w Korei w wykonankiu amerykańskim dawno nie gościła na ekranach. Może być nieźle, choć na pierwszy rzut oka zarys przypomina mi "Byliśmy żołnierzami". Historia oparta na faktach mam nadzieję, będzie dobrze zrealizowana i nie skupi się głównie na 3D i innych efektach. W końcu bohaterstwo tzw "The Chosin Few" to nie były fajerwerki a’la Avatar.

A 3D no cóż świata się zmienia, kino się zmienia, ja wciąż nie jestem do tego przekonany.

pablo75

Zapowiada się dość interesująco… :))

Proszę czekać…