Księżniczka i żaba już na Blu-ray i DVD! 2

Nowa baśń twórców Aladyna oraz Pięknej i Bestii debiutuje w jakości high-definition i na DVD! Trzy nominacje do Oscara: dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego oraz dwie dla najlepszej piosenki: „Almost There” i „Down In New Orleans”, to tylko część rekomendacji. Od naszego recenzenta film dostał 8/10. Teraz możesz już go mieć w swojej domowej kolekcji. W naszym konkursie DVD z bajką Księżniczką i żabą otrzymują: mamadwojga oraz Katjen27! Zobacz zwycięskie prace!

Kadr z filmu Księżniczka i żaba

Katjen27 – Co mogłoby się stać, kiedy dziewczyna pocałuje żabę…
Moje wynurzenia brzmią nastepująco :)
Jak już to dziewczę pocałuje żabę, to owa żabencja transformuje w ekstremalną, bo nie-potrzebującą-wody-złotą-rybkę-bez-płetw, która to rybencja spełni tylko 33 'zachcioły' owej dziewczyny-księżniczki całującej ;)

Tak, 33 – to nie pomyłka (wiem, nader bystry plan) :D
W tych 33-ech życzeniach do 'odpłetwionej' rybeńki dziewczyna-księżniczka zawrze roszczenia dotyczące, między innymi, automatu dawkującego świeże przekąski (które akurat ma na myśli), ponadto będzie miała stały dostęp do świeżusieńkich chmielowych bąbelków (wiadomo, o co kaman) i jeszcze do pachnących drukiem książek (które dopiero co wyfrunęły z drukarni).

A jeśli najdzie ją ochota na… rozmowę dotyczącą wyczesanej fryzury Jacka Sparrowa, to nie-potrzebująca-wody-złota-rybka-bez-płetw zamieni się w klon Johnny’ego Deppa. I wtedy sobie dziewczyna z panem Deppem… kulturalnie pokonwersuje :>

mamadwojga – Limeryk (albo coś trochę podobnego)
Była raz sobie księżniczka z Cordoby
co słynęła w świecie z przecudnej urody.
Męża niby szukała,
lecz nikogo nie chciała,
A król ojciec rwał włosy z swej brody.

Dnia pewnego z Cordoby księżniczka
na słoneczko szła wystawić liczka.
A tu w stawie ropucha
cicho w ucho jej grucha
I przystawia swój łeb do policzka.

Słucha tego gruchania dziewczyna
„Całuj, całuj” się żaba wypina.
Cmoka księżniczka żabkę
w zieloniutką jej łapkę
I …. o całym świecie zapomina.

Zdaje jej się że wszystko wiruje
kwiaty tańczą, powietrze faluje.
Żaba księciem się staje
i pierścionek jej daje
Lecz księżniczka coś się dziwnie czuje ….

Gdy ocknęła się królewna rankiem
zdało jej się że jest struta cyjankiem.
To ropuchy śluz taki
jej wywołał majaki.
że się żaba jej wydała kochankiem.

Tydzień później księżniczka z Cordoby
mieć musiała przez to przeszczep wątroby.
Lekarz ją zoperował
życie jej uratował.
I obyło się bez żałoby.

Lekarz serce królewny poruszył.
Ślub był taki, że się dwór cały wzruszył.
Morał z tego jest taki
nie dla żaby buziaki
Choćby nie wiem jak ropuch się puszył.

GRATULUJEMY!

Tiana w zachwycający sposób podtrzymuje tradycję disneyowych księżniczek, takich jak Królewna Śnieżka, syrenka Ariel, czy Kopciuszek. Stworzony w klasycznej, ręcznie rysowanej animacji film Księżniczka i żaba to kolejne dzieło zespołu Johna Muskera i Rona Clementsa, twórców Aladyna oraz Małej syrenki. W filmie usłyszymy wspaniałą jazzową muzykę Randy’ego Newmana, autora nagrodzonej Oscarem w 2001 piosenki do filmu Potwory i spółka. Księżniczka i żaba wydana na Blu-ray i DVD to przepiękna historia opowiedziana w formie klasycznej animacji oraz wspaniałe materiały dodatkowe, które zabiorą widzów w niesamowitą wielogodzinną podróż po Nowym Orleanie oraz przepełnionych magią bagnach Bayou.

Tiana (w polskiej wersji głosu użyczyła Karolina Trębacz) jest piękną, młodą, ciężko pracującą kobietą, której jedynym pragnieniem jest spełnienie marzenia już nie żyjącego ojca o otwarciu eleganckiego klubu w Nowym Orleanie. Pewnego dnia do miasta w poszukiwaniu miłości przybywa przystojny książę Naveen (Marcin Mroziński). Jednak zły Doktor Facilier knuje nikczemny plan i zamienia księcia Naveena w żabę. Tiana, całując go, powinna przywrócić mu normalną postać. Lecz wbrew powszechnie znanemu zakończeniu, zabawny zbieg okoliczności sprawia, że księżniczka również zamienia się w żabę! Para, w towarzystwie grającego na trąbce aligatora i zakochanego bez pamięci w gwieździe świetlika, musi teraz udać się do samego serca niedostępnych mokradeł, aby odnaleźć szamankę, która odwróci zaklęcie i pozwoli na zakończenie tej przygody słowami: "…i żyli długo i szczęśliwie".

Niepowtarzalna polska obsada Księżniczki i żaby rozbawia do łez. Liczne gagi oraz zabawne sytuacje, wraz z przepięknymi piosenkami w wykonaniu Karoliny Trębacz, Roberta Rozmusa, Grzegorza Markowskiego, Marcina Mrozińskiego i innych, czynią ten film wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

Głosu postaciom w polskiej wersji użyczyli tacy aktorzy jak: Karolina Trębacz, Anna Dymna, Stanisława Celińska, Piotr Gąsowski, Stefan Friedman, Marcin Mroziński, Wojciech Paszkowski
i inni.

Film Księżniczka i żaba zostanie wydany w dwóch edycjach. Pierwsza z nich to płyta DVD, zawierająca film oraz materiały bonusowe. Druga to zestaw Blu-ray Combo, który składa się z dwóch płyt – Blu-ray i DVD, obie z filmem i materiałami dodatkowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wszyscy, którzy planują zakup odtwarzacza Blu-ray już teraz mogą kupić film na „niebieskim” nośniku, nie tracąc przy tym szansy jego obejrzenia na posiadanym już odtwarzaczu DVD.

W obu edycjach znajduje się mnóstwo dodatków, takich jak: niewykorzystane sceny, komentarz do filmu oraz gra. Na Blu-ray będzie można znaleźć również: dodatkowe materiały filmowe, galerię obrazów, oryginalne zwiastuny i inne.

Dodatki specjalne do filmu

Wydanie DVD:

 • Komentarz audio reżyserów i scenarzystów filmu: Johna Muskera i Rona Clementsa oraz producenta Petera Del Vecho
 • Sceny niewykorzystane z komentarzem twórców
 • Portrety księżniczek – gra

Wydanie DVDWydanie DVD

Wydanie Blu-ray:

 • Komentarz audio reżyserów i scenarzystów filmu: Johna Muskera i Rona Clementsa oraz producenta Petera Del Vecho
 • Sceny niewykorzystane z komentarzem twórców
 • Portrety księżniczek – gra
 • Magia w Bayou
 • Wielki powrót tradycyjnej animacji
 • Czarny charakter wyczarowany
 • Jak ożywają rysunki?
 • Galerie i zwiastuny
  oraz dużo więcej…

Wydanie Blu-rayWydanie Blu-ray

Film ukaże się 7 maja, w cenie 54,99 zł za DVD i 119,99 zł Blu-ray Combo. Dystrybucja w Polsce: CD Projekt.

RECENZJA KINOWA FDB.PL

W całej tej kolorowej przygodzie, widowiskowych, musicalowych sekwencjach, co chwila przechodziły mnie ciarki. To przyjemne uczucie wkręcenia się w film i przeżywania go, mając równocześnie z tego wielką frajdę. Nie opiszę wszystkich postaci, bo niektóre są wspaniałą niespodzianką, czekającą na widza w kinie. Chcecie poczuć magię starego Disneya? Idźcie na Księżniczkę i żabę.

całość przeczytasz tutaj

ZADANIE KONKURSOWE:
1. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI i poprawnie dodaj przynajmniej jedną treść do naszej filmowej bazy. W zgłoszeniu podaj nr ID treści.
2. Gdy księżniczka pocałuje żabę, zamieni się ona w wymarzonego księcia. Tak przynajmniej być powinno – wszyscy znamy tę historię. Ale co się stanie, gdy dziewczyna pocałuje żabę, a rezultat tego czynu będzie… hmm… trochę inny? Najciekawsze propozycje, co się mogłoby stać jak dziewczyna pocałuje żabę wygrają film DVD!

Nagrody w konkursie
2 x DVD z filmem Księżniczka i żaba

Regulamin konkursu
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl w temacie e-maila wpisując: Żaba
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- numer ID dodanych treści oraz prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 19 maja 2010 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 20 maja na stronie konkursu.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Krótki film instruktażowy jak dodawać treści

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

marelek

prace zwycięskie bardzo mi się podobają, inne, ale obie super

Czudi

Próbuj pisać na prywatną wiadomość do któregoś z Grześków (Borowiecki lub Derebecki), pierwszy odpowiedzialny za wysyłkę, drugi szybciej odpowie;)
5 tygodni to niedługo, ja czekam już 3 miesiące;p

mamadwojga

Mam takie nieśmiałe pytanie – kiedy będzie wysyłka nagród, bo minęło już pięć tygodni od zakończenia konkursu i moje dzieci straciły całą nadzieję na obejrzenie tej bajki.

Redox

Gratuluję wygranym i ich pomysłowości :)

Proszę czekać…