Ruszają pracę nad filmem walki RZA 0

Członek Wu Tang Clanu, RZA oficjalnie zadebiutuje jako reżyser. Informowaliśmy nie raz o jego wymarzonym projekcie, będącym filmem kung fu.

RZA

Scenariusz filmu pod tytułem The Man With The Iron Fist napisał razem z Eli Rothem. Studio Universal zgodziło się sfinansować obraz rapera dając mu budżet w wysokości 20 milionów dolarów.

RZA zagra również tytułową postać, kowala, który wyrabiał broń w wiosce w feudalnych Chinach.

Zdjęcia mają rozpocząć się we wrześniu w Hong Kongu. Projekt jest opisywany jako "stylizowane kino kopane", a RZA również wyprodukuje muzykę.

Eli Roth bardzo chwali RZA za to, że jest prawdziwym pasjonatem gatunku. Czy krwawy film kung fu z dobrą choreografią mu wyjdzie i gatunek, w którym zaletą są umiejętności a nie efekty specjalne wróci do łask?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Adam_Siennica

Z jednej strony się z Tobą zgadzam. Z drugiej niepokoję się – RZA chociaż jest pasjonatem gatunku i pewnie tak jak my, wie co trzeba dać wielbicielom, z drugiej strony jest to jego debiut – różnie może to wypaść.
Mam szczerą nadzieję, że zatrudni jakiegoś świetnego choreografa walk i operatora, ponieważ sukces filmu będzie leżeć w odpowiednim ukazaniu tego aspektu. Póki co, jestem pozytywnie nastawiony.

W końcu Wu Tang na dużym ekranie. Mam nadzieję, że pasja RZA jaką są wschodznie sztuki walk, znajdzie godne spełnienie w tym filmie. Dawno nie widziałem współczesnego kina kung fu, jak określono wyżej stylizowanego kina kopanego. Liczę na okrzyki, dużo ciosów i warkocze wojowników kung fu.

Proszę czekać…