"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Iron Man 2 króluje na świecie 0

Po raz drugi liderem rankingu Box Office Świat została superprodukcja Jona Favreau'a pt. Iron Man 2. Obraz ten w miniony weekend zarobił 57,2 mln $. Łącznie po 10 dniach od daty premiery amerykańska produkcja zgromadziła już świetne 194,1 mln $. Problem w tym, iż w drugi weekend zanotowała dosyć spore spadki przychodów (ponad 50 %). Mimo tego wszystkiego i tak obraz ten zdołała zarobić więcej niż pierwsza część, która w kinach pojawiła się w roku 2008.

Kadr z filmu Iron Man 2 (2010)

Pozycję drugą obroniła produkcja Tima Burtona pt. Alicja w Krainie Czarów. Obraz ten na ryku zewnętrznym radzi sobie znakomicie. W miniony weekend zdołał zarobić kolejne 12,5 mln $. Łączne przychody ze sprzedaży biletów na ten film poza Stanami Zjednoczonymi wynoszą już 629,5 mln $. Co ciekawe produkcja ta ma szanse zarobić 1 mld $ wpływów na całym świecie (wliczając USA). Aktualnie na jej koncie znajduje się świetne 960,3 mln $.

Miejsce trzecie zajęła superprodukcja pt. Starcie Tytanów. Obraz Louisa Leterrier zarobiła 8,8 mln $, co sprawiło, iż w sumie na jej koncie znajduje się całkiem dobre 295,1 mln $. Okazuje się jednak, iż sukces tego filmu to w dużej mierze efekt droższych biletów na wersję 3D. Według pierwszych danych około 65% wpływów tej produkcji to wynik wersji trójwymiarowej.

Pozycję czwartą zajmuje nowość, która dopiero, co pojawiła się na światowych rynkach. Chodzi oczywiście o horror pt. Koszmar z ulicy Wiązów. Na starcie produkcja ta zanotowała jedynie 6,7 mln $, co nie jest wynikiem rewelacyjny, Warto tutaj powiedzieć, iż blisko 45% wpływów to wynik świetnego otwarcia na terenie Rosji.

A na piątej pozycji znajduje się hitowy francuski sequel pt. Camping 2. Obraz ten zanotował przychody z weekendu na poziomie 4,2 mln $. Warto powiedzieć, iż króluje on przede wszystkim we francuskojęzycznych krajach. Łączne przychody ze sprzedaży tej produkcji wynoszą już 22,2 mln $.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…