"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kolejna porażka Polańskiego 0

Sąd w Los Angeles odrzucił wniosek adwokatów reżysera Romana Polańskiego o udostępnienie im stenogramów zeznań prokuratora Rogera Gunsona, który w 1977 roku prowadził sprawę oskarżenia Polańskiego o gwałt na 13-latce. To kolejna porażka reżysera, która sprawia, iż coraz mniejsze są szanse na uniknięcie ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Reżyser Roman Polański

Nowa strategia adwokatów Polańskiego to udowodnienie Szwajcarskiemu wymiarowi sprawiedliwości, iż prokuratorzy z USA, którzy zwrócili się do władz Szwajcarskich o aresztowanie Romana Polańskiego nie przekazali wszystkich informacji. Według nich mogli zataić kilka elementów śledztwa, które w roku 1977 przemawiały na korzyść reżysera. Niestety sędzia prowadzący sprawę odrzuciła wniosek adwokatów. W uzasadnieniu poinformował, iż na chwilę obecną stenogramy zeznań prokuratora nie są przeznaczone dla obrońców adwokata. Będą mogli się oni z nimi zapoznać dopiero, gdy Roman Polański złoży zeznania przed sądem w Los Angeles.

Co więcej sędzia Peter Espinoza (który prowadzi sprawę Romana Polańskiego) poinformował, iż rozmawiał ze stroną Szwajcarską, która nie chciała, aby zeznania prokuratora wpłynęły na ich osąd w sprawie ekstradycji reżysera. Co więcej uważa on, iż Szwajcarski wymiar sprawiedliwości ma wszystkie potrzebne informacje by podjąć decyzję o zgodzie lub odmowie ekstradycji reżysera do Stanów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, iż aktualnie Roman Polański przebywa w areszcie domowym w swojej posiadłości w Gstaad.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…